Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.11.2012, 18:26   #44
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Ja od lat mam jedną zasadę: linux dla początkującego ma być możliwie bezbłędny, bo początkujący nie naprawi błędu ani go nawet nie zlokalizuje.
Stąd proponuję Ci wersję stabilną Debiana, który niezmiennie króluje na tym polu.
Się uśmiałem Polecasz początkującemu dystrybucję, która ma tyle wspólnego z dystrybucją dla początkujących, co Apple z bezpieczeństwem

Rzucanie na głębokie wody nie ma sensu bo zaraz się zniechęci. Ubuntu ma wszystko od razu skonfigurowane, instalujesz i używasz. Z czasem gdy pozna system bardziej to już sam zdecyduje czy chce innej.

Poza tym Debian przeze mnie uważany jest za system bardziej do zastosowań serwerowych. Można go używać na biurkowym komputerze, jednak to tak jak jeżdżenie do pracy czołgiem

Cytat:
Napisany przez Zetoxa
a no drodzy Linuxowcy,
pomyślałem, że sobie zainstaluję Linuxa,
warunki konieczne;
- łatwa instalacja
- pl
- duży zasób sterowników, żeby mi wszystkie bebechy laptopa wykrył
- tylko tłumaczcie jak 6-latkowi, bo nic nie kumam
- aha, jak partycja, od samego początku,
będę wdzięczny mocno
Instalacja większości dystrybucji dla ludzi, nie dla MacGyverów (czyli zrób to sam - komplikowanie wszystkiego samemu) prowadzi Cię za rączkę.

Najlepszym wyjściem jest ściągnięcie obrazów kilku prostych dystrybucji (polecam Ubuntu) i sprawdzenie ich w trybie LiveCD, dodatkowo Ubuntu możesz zobaczyć tutaj online - http://www.ubuntu.com/tour/ (oczywiście w bardzo ograniczonym stopniu).


Jeżeli chodzi o sterowniki to może być różnie. Przy nowych urządzeniach nie powinno być najmniejszego problemu. Ze starszymi to cóż, zależy co kupiłeś. Jak jakiś bardzo egzotyczny sprzęt to może być problem.
U siebie mam np. prawie 5 letniego Epsona DX9400F i pod Ubuntu śmiga bez problemu - tak podłączony przez print serwera, jak i bezpośrednio do komputra.

Cytat:
Napisany przez pali
sudo apt-get --reinstall install gksu ?

jeśli nie pomoże, to
Kod:
apt-get moo
gksu działa bez problemu. Chyba spróbuje rozwiązania sobrusa - dodam polecenia do suderos i nie będzie pytania o hasło
Oczywiście nie jest to zbyt bezpieczne ale, czasami trzeba delikatnie przekroczyć tę granicę
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post