Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2012, 20:16   #32
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
No właśnie nawet miałem coś skrobnąć o /boot, ale uznałem to za przestarzałe.

Jeśli masz tylko ext4 i komputer potrafiący znaleźć poza 1024 cylindrem , to out z tym.

Ubuntu tak narzuca czy sam to wymyśliłeś?
SEPARACJA. Jak mi padnie boot i będę go miał na roocie to cała partycja zazwyczaj do przywracania, a tak tylko ok 100MB.

Ubuntu niczego nie narzucało. Sam tak sobie porobiłem - separacja przez partycjonowanie zwiększa bezpieczeństwo. Padnięcie jednej części nie pociąga za sobą reszty.
Tak wiem kopie trzeba robić, tylko nie zamierzam mieć laptopa podłączonego non stop z przenośnym dyskiem aby mogła się mi zapisywać kopia dysku w czasie rzeczywistym...

Cytat:
Napisany przez Berion
Jedna uwaga Andy, czemu MBR a nie GPT?
Bo w moim wypadku nie widziałem dodatkowych korzyści. Z czasem jak taka potrzeba zajdzie to będzie można zmieniać

Cytat:
Napisany przez M@X
Nie mam niestety wiedzy w tym temacie. Bylo swego czasu szkolenie w Katowicach (AFAIK Poznan, Warszawa i Wroclaw tez sie lapaly, w innych terminach) pt. "Mac w Biznesie" (o ktorym kiedys pisalem) organizowane przez Cortland, ktore odkrywalo tajniki OS X Server i administracji kontami.
Czekaj, to na takich SZKOLENIACH pokazywali jak wysyłać pocztę z ajpadów dla ludzi biznesu?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post