Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.11.2012, 16:55   #9
ffgriever
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 02.12.2006
Posty: 100
ffgriever zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wyłącz w opcjach takie rzeczy jak wirtualne memorki i (przede wszystkim) IGR. Mi na modbo 760 0.8 działał bez problemu z wewnętrznego hdd... Na konsoli bez modchipa także. Ja czerwony kolorek widywałem tylko wtedy, jak nie mógł OPL zamontować hooków pod IGR. Być może wyskakuje jeszcze w jakichś przypadkach, ale przez ostatnich kilka miesięcy włączyłem moją PS2 może z 5 razy. Po prostu nie pamiętam.

To nie wina karty. Po zbootowaniu FMCB możesz ją całkowicie wyjąć i odpalać appsy z usb (no, zależy od wersji, bo IIRC w nowszych musisz mieć modulik na MC), ale skoro odpala ci się OPL, to znaczy, że wszystko ok (możesz dla testu wyjąć przecież kartę już przy uruchomionym opl). A chipa dla testu zawsze możesz wyłączyć (na r2g było to chyba wyłączenie konsoli i włączenie jej poprzez przytrzymanie przycisku przez 2-3 sekundy - ale pamięć może mnie już zawodzić).

@Berion
Przy szybkim formatowaniu oznaczy bad blocki, ale tylko te ewidentnie padnięte (oznaczone przez sam kontroler - jeśli ten jest na tyle zaawansowany, że w ogóle ma taką wewnętrzną listę ). Mam takiego max memory 16MB (datel), na którym działa to przy szybkim w 100% za każdym razem. Mam też chińską podróbkę, w której bad blocki wykrywa tylko przy pełnym (fizycznie zapisuje je i odczytuje po kilka razy, żeby się upewnić, że sumy się zgadzają, nie wykonuje tylko clear i sprawdzenia jak przy szybkim).

Ostatnio zmieniany przez ffgriever : 21.11.2012 o godz. 17:00
ffgriever jest offline   Odpowiedz cytując ten post