Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.11.2012, 22:53   #44
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
sobrus, postawiłeś taką tezę, a jak widzę andy przyjmuje ją za pewnik ("Przez separację zmniejszam występowanie pewnych rzeczy").

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Jaka jest zaleta NIE podzielenia dysku na partycje?


Ja widzę takie wady:
a) mniejsze bezpieczeństwo danych (wszystko jest w jednym systemie plików)
Przyznam, że odkąd to napisałeś myślałem czasem nad dowodem tego twierdzenia. Szczerze mówiąc do niczego nie doszedłem.

Jeśli przełożymy sytuację na nośniki fizyczne, to sprawa jest prosta.
Np. weźmy dokument z 30 rozdziałami i zapiszmy te rozdziały na 30 kartach SD, zamiast cały dokument na 1 karcie. Zmniejszyliśmy P utraty całości dokumentu, zwiększając P utraty jednego z rozdziałów. Prosty model i nie widzę potrzeby go komplikować. Wynika z niego, że to zła strategia.

Natomiast z partycjami już nie jest tak prosto.
Trzeba wziąć pod uwagę awarię tablic alokacji (oraz przyczyny: złośliwy soft, nieumiejętne użycie softu) i awarie właściwej przestrzeni zapisu (przyczyny: awaria fizyczna nośnika). Dalej możliwość naprawy tablic alokacji domowym sposobem. Do tego jak hardware w połączeniu z OS potrafi poradzić sobie z tymi błędami. Typ systemu plików. Rodzaje partycji. Funkcje partycji np. flaga boot. Nie potrafię zrobić modelu.

Potrafisz uzasadnić swoje twierdzenie?

Ja dotychczas przyjmowałem za pewnik, że partycjonowanie samo w sobie jest w najlepszym przypadku obojętne dla bezpieczeństwa danych, o ile nie jest elementem szerszej strategii.

Ostatnio zmieniany przez pali : 21.11.2012 o godz. 22:59
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post