Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.11.2012, 08:44   #55
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Po prostu zrobić testowe odtworzenie z backupu.
(..)
A jak to jest z Windows 7?

Przy Windows 95 dawałem osobną partycję na "plik wymiany", tak jak linuksowy /swap, ofkors na początku obszaru (jeśli dobrze pamiętam, trzeba było użyć linuksowego fdiska).

Da radę tak zrobić dla Win7?
Moje backupy mniej więcej sprawdzałem.

Pod Win7 oczywiście się da zrobić osobną partycję na swap, tak samo jak na kazdym innym.

@Yossi
Ale Pali ma absolutną rację, wiele zaawansowanych programów do backupu, przynajmniej darmowych i okrojonych, zawodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

Np. windowsowy Easeus ToDo Backup jest super, pierze i gotuje, ale w wersji free producent nie daje boot cd. W razie awarii windowsa jesteśmy w d***e, choć faktycznie mamy wszystkie potrzebne dane.

Inny przykład : linuksowy BackInTime jest świetnym klonem TimeMachine. Działającym w oparciu o crona.
Jest tylko jeden zonk - jakoś zapomnieli że cron jest przystosowany raczej do serwerów działających 24/7 - a ja nie mam zamiaru włączać komputera o 1 w nocy tylko po to żeby się backup dzienny wykonał . Wszystko ustawione, użytkownik szczęśliwy, ale jest błąd logiczny i backupu nie ma (można zrobić backup co godzinę a nie co dzień ale po co ?).

Jeszcze inny bład logiczny : pojedynczy (bez historii) backup przyrostowy wykonuje się automatycznie po starcie systemu. Przywracamy obraz starego systemu/partycji, uruchamiamy komputer i nasz backup zostanie nadpisany starymi plikami z obrazu - zanim zdążymy go przywrócić.

Takich błędów można popełnić bardzo dużo i nagle okazuje się że jesteśmy bez kopii.

Dlatego wole mieć swoje skrypty i proste programy które robią to samo, ale wiem jak działają i wiem że nie zawiodą (no..jeżeli jednak zawiodą to je poprawie na następny raz...)

Program który wskazałeś może jest dobry - nie wiem - nie używam go.
Trzebaby go dobrze przetestować, żeby wyrobić sobie opinię.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 23.11.2012 o godz. 08:54
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post