Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.11.2012, 16:19   #58
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wrzucaj wsio, ja jestem noga z backupu, a dla większości to i tak nowość.

***10003; Staruszka rsync znam, ale nie używam. Bez powodu

Robię z użyciem:
różne pakery + tarball + mało znane scp (secure copy) z pakietu ssh (wygenerowane klucze public i private na maszynach).

Obecnie wszystko mam u jednego hostera, w jednej serwerowni - więc czasy transmisji dobre. Ofkors backup u tego samego hostera co produkcja, sam w sobie jest minusem - wiem. Poinformowałem tylko admina, który serwer do czego służy, są na innych maszynach i możliwie odseparowane, także poprzez inne panele klienta, przypisane maile itd itp

***10003; shfs (moduł kernela) + ssh - nie używałem, ale może Ci się spodoba

***10003; Gdybyś miał jakieś materiały do robienia backupu SQL (konkretnie mySQL używam) - poproszę.
Używam mysqldump i czasem zwykłego kopiowania SELECT-INSERT, ale mam wrażenie, że moja wiedza jest zbyt skromna.

***10003; Dzisiejszą noc spędziłem na poznaniu platformy Zope. Chciałem od dawna, ale sprzętu nie miałem - instalacja Plone na wstępie zżera 100 MB RAM bez ruchu i RAM cache Niemniej jest to genialne i wykosztuję się na ten RAM, trudno.
A zainspirowany niniejszym tematem zacząłem od backupu ZODP (baza danych) jest plikiem Data.fs i przy wyłączonym systemie można tak backupować, a działającą bazę backupujemy skryptem repozo.py, który jest w pakiecie.
http://wiki.zope.org/ZODB/FileStorageBackup
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post