Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.11.2012, 19:19   #60
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Podczas obsługi dużych firm, bardzo cżesto stosujemy podział na partycje. Podstawowa = objętość dysku -50GB. 50GB tam trzymamy obraz po instalacji systemu i plik archiwum outlooka, partycja jest niedostępna dla użytkownika - nawet RO - jedynie aplikacja ma do niej RW.

Osobiście na komputerze domowym mam:

RAID0 4x500gb = 2TB podzielony na 3 partycje:
- OS1 150GB
- OS2 150GB
- aplikacje reszta

dysk 1TB
- jedna partycja - cały syf, którego nie wyrzucam, ale nie warto o niego dbać

RAID1 2x2tb = 2tb
- jedna partycja- tu trzymam ważne dane (oddzielny kontroler RAID) , backupy partycji systemowych, oraz backupy instalacji serverów i urządzeń sieciowych.

edit:
pulpit i moje dokumenty (cały users) lecą redirectem na RAID1 - w razie padu systemu mam wszystkie dane

komputer stoi pod UPS APC 1000XL - 2 aku o pojemności 18AH sztuka - czas podtrzymania ok godziny

Jedynie o co się martwię to włamanie i kradzież - dlatego płace jeszcze za usługę hostingową o dużej pojemności gdzie siedzą wszystkie configi urządzeń sieciowych, a backupy instalacji systemów są na płytach w lokalizacjach serverów.

Ostatnio zmieniany przez polakT : 24.11.2012 o godz. 19:25
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post