Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.11.2012, 23:13   #67
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
@gallus
no nie, tam nic nie było chronione przed zapisem.
Pamiętam, że normalnie Corela zainstalowałem i był sobie do wylogowania.


@polakT

A orientujesz się może jaki jest koszt zakupu takiego softu na powiedzmy 5 stanowisk stacjonarnych + serwer + dwa laptopy podłączane gdziekolwiek? Zakup dla działalności gosp.

Tak mi się jeszcze przypomniało: korzystałem z tego co najmniej w 3 budynkach uczelni rozrzuconych po dużej warszawskiej dzielnicy. Nie wiem jak były połączone. Łącznie w tych 3 budynkach to pewnie jakoś kilkaset komputerów było. Ten system działał perfekcyjnie.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy aby na pewno były to pełne komputery a nie cienkie klienty (OS ładowany z sieci) do lokalnej kopii.

Ceny tu jest trochę gorzej. Licencjonowanie od windows server 2008 zmieniło się i teraz płaci się za SRV + call'e dodatkowo - czyli maszyny podłączone do servera. (np cena samego SRV + 5 call to ok 2600zł)

Interesuje mnie czego dokładnie oczekujesz. Można zabezpieczyć folder windows przed użytkownikiem, a nawet cały C, w ten sposób że użytkownik nie będzie miał dostępu, kwestia konfiguracji uprawnień. Uprawnienia można bardzo różnie definiować.

Obecnie najsensowniejszym według mnie jest rozwiązanie z redirected folders (masz wtedy kopię lokalną i kopię na serwerze - w przypaku padu dysku wszystkie dokumenty są na SRV) Wyłożenia się SRV nie przewiduję, ze względu na zastosowanie RAID1 (mirroring), backupów i zabezpieczenia UPS.

Użytkownik może pracować na plikach bez dostępu do sieci, a synchronizowane są tylko pliki zmienione - pliki które już istnieją na SRV i mają te same atrybuty nie są zmieniane. Dzięki temu masz mniejsze obciązenie sieci.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post