Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.11.2012, 23:38   #13
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Nie wiedziałem o tym, że BD używają barwników nieorganicznych, teoretycznie bardziej trwałych. Dobra wiadomość. O większej podatności na mechaniczne uszkodzenia czytałem, ale nie wydaje mi się, aby ta warstwa górna była aż tak delikatna jak przy CD - tam jeżdżąc paznokciem od strony dla nadruku/opisu a patrząc od dołu, było widać jak paznokieć wygina, wciska się w warstwy. Na BD chyba aż tak bardzo nie - choć może odruchowo używałem mniejszej siły, bo płytki drogie
Warstwa ochronna jest większa, jednak dalej to taki sam sposób zabezpieczenia. Na pewno na plus BD wpływa ich większa grubość, oraz stabilność.
Cytat:
Co do tych b. dobrych Panasoników - wynik powyższej - rewelka - czy możesz podać namiary sklepu, abym mógł zamówić? Po ile teraz chodzą? Paliłem tylko na Verbatimach 4x (VerbatimC 000) i też było OK.
Kupiłem u tej osoby - http://allegro.pl/show_user.php?uid=2093961

Za 25 sztuk zapłąciłem 119zł co daje 575GB (25szt x 23GB). Jaki dysk kupie za 120zl?

Cytat:
Ale jest też inny aspekt. Nie wydaje się Wam, że Blu-Ray w pecetach wciąż (i stale!) jest rzadkością i możliwe, że nigdy się nie upowszechni, a może nawet zacznie zanikać? Niezależnie od tego co się stanie w świecie odtwarzaczy stacjonarnych. Czy nie będzie tak, że za 10-20 lat moją płytkę BD z cennymi danymi będę mógł sobie wsadzić... co najwyżej w odtwarzacz stacjonarny, który nic tam nie zobaczy, bo dane zawsze archiwizuję spakowane i/lub zaszyfrowane...
Do archiwizacji 'statycznej' jak ja to nazywam to tylko nośniki optyczne - oczywiście te najlepszej jakości, przy archiwizacji dynamicznej - np. dzienne/tygodniowe kopie dysku taniej trzymać na macierzy RAID.
Za 10 lat pewnie powszechne w użytku będą nośniki holograficzne.

Stosowanie dysków do archiwizacji statycznej jest obecnie zbyt drogie, takie dyski są również zbyt awaryjne. Płyty to jedyne wyjście, nawet pamięci flash na chwilę obecną nie nadają się do statycznej archiwizacji - stosunek ceny do pojemności jest jeszcze gorszy niż dla dysków magnetycznych.


Cytat:
Napisany przez M@X
Zgadzam sie. Od ponad roku trabie ze nosniki optyczne jako metoda archiwizacji danych zaniknie calkowicie. Dane juz dzis trzymamy na dyskach - niewazne czy to dysk wewnetrzny/USB/FireWire/Thunderbolt czy jeszcze cos innego. Nie znam nikogo kto posiada nagrywarke BD. Ludzie maja nagrywarki DVD ale i tak dane nosza na pendrive'ach badz korzystaja z folderow wspoldzielonych w Dropboxie (taka moja mala sugestia).
Jakiś czas temu zapytałem się Ciebie ile czasu zajmuje Ci zgranie danych do i z takiej chmury - nie doczekałem się odpowiedzi jakiej oczekiwałem.

U siebie lokalnie archiwizuje dane, które nie będą później modyfikowane w 24 minuty. Mówię o 23GB. Ile czasu zajmie Ci wysłanie tego w świat?
Zakładając że możesz przesłać 10Mb/s i uda Ci się stabilnie utrzymać taką prędkość to wysłanie takiej ilości danych zajmie Ci.... 5h! Nie wspomnę o konieczności bycia online, żeby się do takich danych dobrać, oraz o przymusu ich szyfrowania. Do tego dochodzi koszt trzymania - jaki serwis zagwarantuje Ci w miarę tanio wirtualny dysk o pojemności 2-5TB?
Na koniec zostaje samo łącze. Pokaż mi ISP, który za rozsądną cenę oferuje wysyłanie na poziomie 10Mb/s.


1) Dla kopii, które często się zmieniają (kopie dysków itp) to dyski HDD, czy pamięci flash.
2) Dla kopii danych, które po archiwizacji nie ulegają zmianie tylko nośniki optyczne.
3) Chmura do archiwizacji małej ilości danych, do wymiany drobnych plików z innymi osobami.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post