Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.12.2012, 17:56   #3
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Nie lubię takiego języka, ale trudno, tym bardziej że sam go używasz: większych głupot dawno nie widziałem, tj. od tygodnia.

Usługa Google Apps nie była darmowa, a bezpłatna.
Jeśli myślisz, że coś dostawałeś za darmo, to tylko apteczne złudzenie ludzkiego oka.
Faktycznie użyłem złego słowa, powinno być bezpłatne.

Cytat:
Napisany przez pali
BTW Google na tej usłudze dotychczas zarobiło miliardy dolarów; odpowiednie szacunki do znalezienia w Internecie.
Są szacunki, że teraz podniesie wpływy o 50%.
Zarobili tyle pewnie dlatego, że posiadali wersje płatne tej usługi...

Cytat:
Zaskoczenie i przymiotniki ("zdzieranie") z powodu wprowadzenia opłat: co najmniej dziecinne. Wiadomo o tym było od dwóch lat. Google konsekwentnie coraz bardziej sugerowało przejście na wersję płatną, w najróżniejszy sposób, np. po wdrożeniu usługi i jej rozwinięciu dokonywali blokady wysyłanych maili na parę godzin, sugerując kontakt z supportem

Jak można tego było nie widzieć, jako informatyk - dla mnie niepojęte.

A tak poza tym: bardzo dobrze. Przestanie Google kanibalizować rynek.
Czy ja napisałem, że to zdzieranie z powodu wprowadzenia opłat? Czy zdzieranie z powodu wprowadzenia chorych opłat?
Wybacz ale 17zł/miesięcznie za najtańszą opcję to właśnie zdzieranie. Wiadomo, że te najmniejsze pakiety biorą normalni ludzie, którzy chcą mieć super pocztę we własnej domenie. W skali roku wychodzi to ~200zł za jednego użytkownika. U siebie mam dwie osoby, więc musiałbym na rok wyłożyć 400zł.

Intensywnie GApps używam od ponad 3 lat i nigdy nie miałem nawet najmniejszego problemu - NIGDY, więc to co ty piszesz wydaje mi się dziwne - serio.
Może Ci się DNSy nie rozpropagowały a ty od razu zganiasz na Google..

Cytat:
Wersja edukacyjna pozostaje bezpłatna.
Co mi po tej wersji powiedz?


Cóż Google jak dla mnie zrobiło durny krok ustawiając cenę na poziomie 17zł/miesięcznie za użytkownika. No ale to ich usługa nie moja.

Szkoda, że nie ma porządnej alternatywy dla takich osób jak ja, bo już dawno bym się od Google odczepił.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post