Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.12.2012, 18:18   #59
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
andy nie był w stanie wskazać ani jednego argumentu za wyborem Ubuntu, ale widzę że nie jest tym zrażony.
Cytat:
Napisany przez Zetoxa
a no drodzy Linuxowcy,
pomyślałem, że sobie zainstaluję Linuxa,
warunki konieczne;
- łatwa instalacja
- pl
- duży zasób sterowników, żeby mi wszystkie bebechy laptopa wykrył
- tylko tłumaczcie jak 6-latkowi, bo nic nie kumam
- aha, jak partycja, od samego początku,
będę wdzięczny mocno
Ubuntu spełnia to czego oczekuje Zetoxa. No ale jak chcesz, dalej polecaj dystrybucje które są dla zaawansowanych użytkowników początkującym, na pewno będą w niebo wzięci i nie zrezygnują po godzinie.

Cytat:
Natomiast RMS na blogu FSF
http://www.fsf.org/blogs/rms/ubuntu-spyware-what-to-do
oznajmił, że Ubuntu to spyware.

Można z tego robić sensację, ale tak naprawdę... to są te same argumenty którymi RMS krytykował przed laty Debiana. To nie jest twardy powód, żeby nie używać Ubuntu.
Dla RMS to 90% dystrybucji to spyware, zobacz sobie tę listę: http://www.gnu.org/distros/common-distros.html

Ubuntu zarzuca to że ma sterowniki zamknięte w repozytoriach - jeżeli mam mieć FPS na poziomie 60 klatek przy zamkniętych sterownikach, i 15 przy otwartych to zgadnij jakiego wyboru dokonam?

Druga rzecz to proszenie o dotacje przez Cannonical - co w tym złego?

Trzecia to dodanie wyszukiwania w amazon - tutaj akurat się zgadzam, powinno być to domyślnie wyłączone. Jednak każdy kto chce może sobie bez problemu to usunąć wpisując w konsoli:
Kod:
sudo apt-get remove unity-lens-shopping
Czwartą rzeczą jaką RMS zarzuca Ubuntu to że wysyłane są na serwery Cannonical preferencje naszego wyszkuiwania w dashu. Również można to wyłączyć.

Cytat:
andy oczywiście zaleca z powodu przebywania na stożku dysonansu poznawczego, ale mówiłem już o tym...

Good luck
Polecam dlatego, bo Ubuntu jest przyjazne. Polecanie dystrybucji dla zaawansowanych użytkowników nowym jest rzeczą bardzo nierozważną - takie osoby szybko się zniechęcą.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post