Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.12.2012, 18:24   #82
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Zapytaj swojego administratora.
Jeśli sam jesteś adminem, to sprawdź co robi ten konfigurator i zmień to.

KISS

//edit
https://help.ubuntu.com/community/Ho...%20definitions
tego na szczęście nie pozmieniali, standardowe rozwiązanie X
Myślałem, że obejdzie się bez modyfikowania układu klawiatury i dostanę gotowy, który sobie wczytam

Cytat:
Nie

Sprawdź jak działa ssh authority, to zrozumiesz.
Nie będę tłumaczyć, bo to tez dla mnie nowość i sam nie do końca rozumiem.
Co ma ssh do widoczności danego katalogu? Jak działa ssh po kryptografii asymetrycznej to wiem.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to ograniczenie uprawnień do katalogu /home/%u/ do odczytu przez chmoda. Dodatkowo trzeba zmienić właściciela na kogoś innego, aby osoba logująca się po ssh nie mogła sobie nadać praw do zapisu.

KISS.

Cytat:
Napisany przez Patrix
Genialne jest to, że wg mnie na linuchu (a także mac) w moim katalogu pojawią się też tytuły zakupione na windows
jeśli tak to ma działać, że kupuję raz na wszystkie platformy to ja się podpisuję obiema łapkami.
Tak to działa. Pisząc, że jest na razie tylko 39 tytułów miałem na myśli, że na linuksie zainstalujesz tylko 39 gier . Osobiście czekam na Endless Space - w promocji za ok 40zł
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 22.12.2012 o godz. 18:27
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post