Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.12.2012, 01:06   #94
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andy, nie jesteś małolatem, żebym Ciebie tu pouczał, ale weź się może zastanów czy oby na pewno, gdy ktoś myli się, to można to nazwać bujaniem, kłamaniem czy nie daj boże "kolportowaniem kłamstwa" jak to jeden taki owaki tu na forum proponował.

A czy ja się mylę, to nie wiem, bo Motorola ten model opisywała jako "Linux-based", podobnie jak wiele innych modeli, choćby ten który mi gratis przysłali abym zgodził się oddać moją F3 do serwisu (nie pamiętam modelu, taki drogi ze szklaną klapką - sprzedałem za circa 1500 zł).

A co to znaczy linux-based w tekście reklamowym Motoroli - to ja nie wiem.
Poszukaj sobie i odpowiedz na pytanie czy myliłeś się czy kłamałeś czy może Motorola coś tam pitoliła.

Cytat:
Jest to nic innego jak "wariacja" mojego pomysłu, na który wpadłem nie czytając tego opisu.
W tym wypadku dostęp ustawiasz na całość - każdy katalog, plik jest własnością grupy, która będzie miała dostęp do odczytu. Mimo, że użytkownik jest rootem (id usera zmieniasz z 512 na 0), to ma dostęp RO, bo jest członkiem grupy, która ma tylko prawa do odczytu.
No tak, tylko że ten sposób działa.
Umożliwia mi dostęp RO do /home/pali a twoja wariacja nie umożliwia.

Twój sposób jest najzwyczajniejszym w świecie utworzeniem innego użytkownika, który mi kompletnie nic nie daje.
Nie przekopiuję zawartości serwera do /home/pali/jasio/, bo mam w $HOME statycznie kompilowane binarki ze ścieżkami dostępu. I inne powody. W ogóle to jest awful idea.

A jak zapiszesz history basha?
rorootusr zapisze w swoim ~, twój jasio nigdzie nie zapisze.

andy, dzięki za pomoc, ale ja i tak nie wykorzystam żadnego sposobu z użyciem roota, z powodów jak niżej.

Cytat:
Ubuntu nie jest żadną hybrydą.
No przecież sam powiedziałeś, że jest:
Cytat:
Jest i jednym i drugim.

Ostatnio zmieniany przez pali : 23.12.2012 o godz. 01:29
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post