Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.12.2012, 22:39   #1
Gadzina18
Forumator
 
Avatar użytkownika Gadzina18
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 885
Gadzina18 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Vectra - prędkość internetu w gniazdku LAN (instalacja bez modemu Euro DOCSIS)

Witam,

Mam pytanie co do Internetu w gniazdku LAN od Vectry. Przeprowadziłem się na swoje do Piaseczna, w moim mieszkaniu była już Vectra, co ciekawe Internet dostarczają ze zwykłej sieci LAN bez modemu Docsis. Z ciekawości mierzyłem jego parametry na rożnych testerach online w tym speedtest.net:



Wiem, że w przypadku LAN nie ma ograniczeń związanych z technologią Docsis, ale czy ten upload to pomyłka, czy Vectra tyle daje w takich instalacjach? Czy to błąd na routerach brzegowych i ich ustawień QOS? Na stronie Vectry do mojego pakietu (40 Mb) dają 2 Mb uploadu, a ja tu mam 40?! Nie to, żebym narzekał, muszę tylko wiedzieć, czy przenosić swoje 30mb UPC z domu, czy zostawić rodzicom a sobie zostawić łącze z dobrym uploadem;D dla tych, co nie wiedzą w czym rzecz i dlaczego się zastanawiam przedstawiam test mojego UPC 30 Mb/s



Download ten sam ale upload..... ;P

Uprzedzam, że wielkość uploadu w Vectrze to nie błąd speedtest.net - takie wartości mam przy uploadowaniu plików na Gmaila czy też na swoje FTP. Torrent również tyle wysyła bez problemu. Dzwoniłem na ich infolonię - to oczywiście twierdzą, że to nie możliwe a jeżeli możliwe to korzystać póki nie przytną? (nie zdradzałem lokalizacji lokalu, wskazałem jedynie osiedle i pytałem o możliwości techniczne jako przyszły klient).

Wesołych!!
__________________

Ostatnio zmieniany przez Gadzina18 : 25.12.2012 o godz. 22:49 Powód: poprawki
Gadzina18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online