Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.01.2013, 22:56   #108
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dalej nie widzę w czym ten sposób jest prostszy i lepszy od mojego? Tak ciągle piszesz o KISS a sam robisz zupełnie odwrotnie - jak najwięcej motania.

Cytat:
W czym więc problem? Konto B służy także do częściowej archiwizacji (backup różnicowy w całości i ostatnie backupy pełne). Dostęp do niego z A umożliwiłby naruszenie archiwów sprzed włamania. W tym widzę delikatną przewagę mojego rozwiązania, choć wynika ona z nieprawidłowości: łączenia backupu z archiwizacją. A dlaczego łącze to inny temat (koszta w $).
Cóż. Nie wiem czy wiesz, ale jak byś wysyłał pliki na serwer to mógłbyś je później przenosić do innego katalogu który nie ma praw dla tego użytkownika, ewentualnie zrobić wysyłanie bez możliwości listowania plików w katalogu.

vsftp potrafi nawet coś takiego:
Cytat:
chown_uploads If enabled, all anonymously uploaded files will have the ownership changed to the user specified in the setting chown_username. This is useful from an administrative, and perhaps security, standpoint. Default: NO
No ale jak chcesz sobie utrudniać życie to dalej baw się w te wszystkie skrypty...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post