Dyskusja: Radary w Polsce
Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2013, 11:26   #246
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
prawie nigdy nie przekraczam prędkości i zupełnie nie obchodzi mnie ile inni jadą.
Gratuluj odwagi. Ja raz dłuższą trasę tak przejechałem - przebiłem oponę i miałem dwie różne na osi, więc wymyśliłem, że będę jechał zgodnie z przepisami. To o wiele większe zagrożenie powodowało na drodze, niż jazda "normalna". I w duszy mam, że nie byłbym winny tego, że wylądowałem w rowie z rozwaloną czaszką przez to, że TIR wyprzedzał mnie na czwartego. To mnie to może kosztować życie.

A co do dyskusji - to uświadomiłem sobie, że ona jest nie na temat. Jakoś nikt nie krzyczy, żeby zlikwidować policję, bo pilnuje prawa np. w zakresie morderstw czy kradzieży. Ale podnosi się krzyk, żeby pozbawić organy państwa narzędzia w pilnowaniu przepisów w drobnym zakresie.
Dlaczego? Ponieważ wszyscy wiedzą, że przepisy dotyczące prędkości na drodze są bezsensowne i nikt ich nie przestrzega. Jednak w psychice spaczonej przez wieki niewoli mamy, że przepisy są dlatego, że muszą być - ale przestrzegać ich nie godzi się.

Jak dla mnie to trzeba bić na alarm, że przepisy i oznakowania są bezsensowne. A jak będą sensowne - to niech i co 100m stoi fotoradar (jak państwo nie ma co zrobić z pieniędzmi).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post