Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2013, 19:54   #6062
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
odcięcie zasilania, boot z cd, usb albo przełożenie RAM, czyli cold boot
Co? Mieszasz tak nie wiem jak się do tego odnieść...

Jakie odcięcie zasilania? Jaki boot z USB? Co mi da uruchomienie komputera z USB? Jedynie co mogę zrobić to podmienić bootloadera. USB w żadnym wypadku nie umożliwia dostępu do klucza szyfrującego, którzy przechowywany jest w pamięci RAM.

Cold Boot natomiast polega na zmrożeniu pamięci RAM (komputer musi być uśpiony) i przepięcie jej do czytnika w którym odczytamy klucz.

Cytat:
tak, wiem że sposób z FW wykorzystuje DMA i jest to nieco co innego, ale efekt ten sam: dostęp do pamięci

No chyba, że to nie wymaga reboot maszyny?
W przypadku portów FW, TB wystarczy, że podepniesz się pod nie i uzyskujesz bezpośredni dostęp do pamięci komputera.

Już widzę te tytuły w gazetach: "Uwaga na Chińskie projektory! Po podłączeniu do portu TB wykradają informację z komputerów"
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post