Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2013, 00:30   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Małe mam doświadczenie z CMS, bo nie lubię grzebać w czyimś kodzie i w ogóle nie zajmuję się tym zawodowo.

Nie będę tu robił żadnej prawdziwej analizy ani silił się na obiektywizm.

Ostatnio przejrzałem kilka topowych i niszowych CMS, z każdym mam jakieś tam doświadczenia, głównie ratowanie czyichś instalacji. Potrzebowałem do strony, którą tworzę w wolnym czasie.

Po instalacji kilku z nich przyjąłem proste kryterium: porządny wygląd frontendu świadczy o logice i porządku wewnętrznej budowy.

Joomla
Odradzam. Bajzel.

Ale oczywiście są fantastyczne strony na Joomla.

Drupal
Niesamowity postęp w stosunku do tego co było 2-3 lata temu.
Niesamowita maszyneria.
Mniej popularny od Joomla, więc społeczność mniejsza, ale tym nie przejmowałbym się, gdyż admin Drupala zazwyczaj jest bardziej kompetentny, stąd i porady fachowe.
Moim zdaniem jest bardziej elastyczny od Joomla.
Polecam.

Acz nie spodziewaj się, że za friko dostaniesz np. działający moduł do facebooka.

Typo3
Duńczycy to bardzo mili ludzie, ale jednak zdrowo porąbani.

WordPress
Nie mam zdania.

Textpattern
Niszowy.
Schludny.

Trudno mi polecać coś, co tylko testowałem na serwerze, ale jednak... polecam

Używa go sporo Japończyków, którzy mają niesamowity gust i tworzą piękne szablony.

Django
To framework do budowy CMS.
Też tylko testowałem, ale niezły jest.
Rodowód i zastosowania podobne do WordPress i jego wybrałbym zamiast WP.

No ale wymaga podstawowej umiejętności programowania oraz serwera z Python i minimum 40-50 mega RAM.

Plone
Szukając CMS trafiłem na info, że najnowsza wersja Plone zajmuje mniej pamięci i stać mnie na nią sprzętowo.

Wybrałem

Niestety ciągle nie skończyłem i nie pokażę, może za tydzień, jak znajdę czas.

Wymaga Python, gcc i wielu innych rzeczy oraz minimum 150 MB RAM, a najlepiej około 256 na stronę o skromnym ruchu.

Nadaje się do każdego obciążenia, wszystkie optymalizacje są wbudowane. W zasadzie całą instalację można trzymać w RAM.

Społeczność to cały świat, w dużej części Amerykanie.

Czy jest prosty? Jest, jak się Plone pozna

Więcej gadać o Plone nie ma sensu, to podstawowe informacje, które sam znajdziesz, jeśli zechcesz.

Nie znam nikogo kto używa Plone i z chęcią bym poznał
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post