Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2013, 19:20   #6071
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Jak to ExpressCard nie jest wykorzystywane?
Wyszukanie laptopów z tym złączem to kwestia sekund.
I jaki masz dowód na to że USB3 jest bezpieczne ze strony ataków DMA? W sumie to możliwe, bo to tylko magistrala szeregowa, takie szybsze RS232. Ale pewności nigdy nie ma.
Pokaż mi nowe laptopy, które te złącza posiadają. Tak czy siak, to złącze jeżeli działa w podobny sposób jak FW i TB (nie sprawdzałem) i powoduje taką samą dziurę w bezpieczeństwie jest równie niedobre.

Cytat:
Thunderbolt jest przedłużeniem PCI Express. Co stawia go możliwościami znacznie wyżej niż USB3.0 i tego chyba wyjaśniać nie trzeba.
Można zrobić USB3.0 na Thunderbolcie, natomiast w drugą stronę nie ma szans
Możliwość ataku jest niejako skutkiem ubocznym możliwości jakie ten interfejs daje.
Nie mówimy o możliwościach (USB3 daje maksymalnie 5Gb/s, przy zastosowaniu łączy optycznych ma być ponad 10Gb/s) ale o dziurze w bezpieczeństwie. Zobacz sobie filmik, który podałem to może zrozumiesz powagę sytuacji.

Cytat:
Niedługo powstaną karty graficzne podłączane przez thunderbolta. Masz za wolną kartę w laptopie? Podłacz sobie zewnętrzne GPU przez Thunderbolta! Fajnie? Fajnie. Na USB da się? Nie.
A może profesjonalna karta do edycji wideo? A może jakiś kontroler SCSI którego brakuje w laptopie? Pod TB podłaczysz wszystko.
Już widzę to wszystko. Ile jest urządzeń w normalnej cenie pod TB? Ile już to złącze jest na rynku?
No ale zostańmy w sferze marzeń.

Cytat:
Jeżeli ktoś jest paranoikiem bezpieczeństwa, chce z komputera zrobić fortece, a niepowołani profesjonaliści dobierają mu się do kompa raz dziennie, to fakt - Thunderbolta powinien sobie odpuścić.
I całą resztę bazującą na PCI Express również, bo bezpieczniej jest ukraść lapa, niż hackować go na miejscu
Nie trzeba być paranoikiem, aby widzieć jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zastosowanie tych złącz.

Wyobraź sobie sytuację, że jedziesz na wakacje. Komputer zostawiasz w pokoju np. uśpiony lub włączony ale zabezpieczony hasłem. Ktoś w dyskretny sposób (bez twojej wiedzy) uzyskuje do niego dostęp i wyciąga informacje o kontach do poczty, banku, serwisów aukcyjnych itp.
Dodatkowo instaluje jakieś malware, czy trojana.
Nawet nie będziesz tego świadmomy.

Cytat:
A jak dla kogoś liczą się szybkość i możliwości - to nic lepszego nie ma... Mi by takie gniazdo w kompie nie przeszkadzało, PC zawsze jest 100 lat za murzynami względem konkurencji.
Jak na razie to Apple jest te 100 lat za murzynami dodając USB3 po tym jak reszta świata używa go z rok...


Jednak wole swoje "100 lat za murzynami USB3 z 5Gb/s" niż FW i TB z solidną dziurą bezpieczeństwa.

Cytat:
USB zawsze było projektowane i przeznaczone jako tani następca złacza RS232 o ograniczonych możliwościach. TANI. Do myszek, drukarek itp - OK. Do kamer, kart wideo, kontrolerów - już niespecjalnie.
Firewire i TB to półka wyżej, ale i większa cena.
Jakieś źródło, które potwierdzi to co piszesz?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post