Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.01.2013, 21:40   #6112
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Żarty sobie robisz? Myślisz że nie sprawdziłem przed napisaniem? Bartez też ma zwidy? Ludzie na xda mają? Ale sorry, Andy'emu działa (custom rom, custom kernel, root) - wiec problemu nie ma.
Na twoim miejscu najpierw zgłosiłbym się do sieci w której mam telefon. Niech oni sprawdzą, czy problem leży po ich stronie. Jeżeli się okaże, że u nich wszystko jest w porządku, to bym szukał winy telefonu.

Aha. Należy też pamiętać, że niektóre widgety/aplikacje potrafiły w taki sposób wyłączyć dane pakietowe, że MMSy mogły nie dochodzić - podmieniały APNy - Też należy sprawdzić.

Cytat:
To fajnie, przyniosę ci np Wildfire S (najnowszy soft 2.3.5 , 2.26.401.3 ) to mi pokażesz jak to sie robi . Autoodbieranie owszem zaczyna automatycznie pobierać wiadomość, ale bez właczonej transmisji danych mu się to nie uda (tak samo jak nie uda się ręczne). Jak wiesz w Androidzie jest pewien zonk, że aplikacje nie mogą sterować transmisją danych, więc jakoś mnie to szczególnie nie dziwi. Odebranie MMS wymaga transmisji danych do serwera operatora (w przypadku Play 10.10.28.164 oraz proxy 10.10.25.5).
Hmmm miałem problem który opisujesz. Wystąpił on mi raz. Niestety zgłosiłem się za późno do Play, nie mogli po 5 dniach sprawdzić co było tego przyczyną.
Problem wystąpił u mnie jednak jeden raz. Niestety za późno zgłosiłem i nie dowiedziałem się dlaczego wystąpił.

Masz w Play, napisz przez 24.play.pl zgłoszenie i problemach z pobieraniem MMSów, napisz im od kogo, i w jakich godzinach go wysłałeś.

Nie myl transmisji danych wykorzystywanej do połączeń internetowych, do połączeń do MMS - dwa różne profile.

Czy w aplikacji do SMS/MMSów masz włączone pobieranie ich w roamingu? Czy kiedy je pobierałeś byłeś w nim?

Widzisz, dotyka Cię problem a Ty zamiast wyjaśnić co go powoduje zganiasz na system. Skąd wiesz, że to jego wina w twoim przypadku skoro nie sprawdziłeś?

Cytat:
Dlaczego np. GO SMS miałby potrafić sterować transmisją danych skoro system na to nie pozwala? APN MMS jest nie do odróżnienia od zwykłego internetu. W konfiguracji APN nie ma opcji że ten punkt dostępowy może być wywoływany przez aplikacje. Więc jakim cudem program może sam odebrać MMSa? Przecież to jawne łamanie zasad bezpieczeństwa w tym systemie.
Nie wiem czy wiesz, ale API pozwala na sterowanie WiFi jak i pakietem danych w sieci komórkowej.
Po drugie GO SMS, czy inna aplikacja nie włącza pakietu danych, a włącza połączenie do serwera gdzie czeka na Ciebie MMS - dwie różne rzeczy.
Opis jak to działa wklejałem.

Aha, zrzut który zamieściłem pochodzi ze standardowej aplikacji MMS.apk z systemu Android.

Po trzecie w momencie instalacji aplikacji widzisz czy wymaga ona dostępu do SMS/MMS - gdzie tu łamanie bezpieczeństwa?

Cytat:
Aż jestem przez ciebie 20gr do tyłu bo musiałem wysłać MMS na to wildfire żeby się znowu upewnić (stockowy program do sms). U mnie na ICS 4.0.4 jest tak samo. Daruje sobie screena, musisz mi uwierzyć na słowo, że autoodbieranie jest ustawione i APN również.
Jak wyżej napisałem zgłoś się do Play bo to nie jest normalna sytuacja.

Na chwilę obecną niedziałanie poprawnie odbierania MMSów zganiasz na system. Skąd wiesz, że to nie wina np. sieci komórkowej?

Cytat:
A powiedz mi w którym miejscu, gdziekolwiek cokolwiek udowodniłeś?
Tu nie da się nic udowodnić ani w jedną, ani w drugą stronę. Idz pogadaj z ludzmi zamiast rozmyślać co teoretycznie jest przyjaźniejsze.
Przecież to ty postawiłeś tezę, i stwierdziłeś niby fakty. To Ty powinieneś udowodnić. No ale rozumiem, że łatwiej napisać puste zdanie i mieć z głowy.

Wiesz podobne teksty są na MyApple. MacOS X jest szybszy, wydajniejszy niż Windows. Gdy się takiej osoby zapyta dlaczego tak twierdzi to już niestety nie jest w stanie tego sprecyzować.

Cytat:
Jasne że nie implikuje, ale też nie musi. Vi jest najbardziej logicznym i intuicyjnym edytorem. Udowodnij że tak nie jest. Ukrócę ci mękę - nie udowodnisz, bo to teoretycznie prawda. Każdy kto go zna i używa to potwierdzi.
Podejrzewam nawet że mogą dać nie 20 ale więcej powodów dla których tak jest.

I teraz pytanie do ciebie : nawet jeżeli wiem, że Vi i Android i Linux są super ... to co z tego? I tak nikt nie chce ich używać bo mówią że trudne

Tyle jest warte udowadnianie.
Jeżeli posadzisz osobę, która nigdy wcześniej nie korzystała z komputera przed notatnikiem i vi to jak myślisz który szybciej załapie?
To jest właśnie intuicyjność. VI możę być prostsze jak się już go pozna to racja, jednak nie jest intuicyjne.

Czytałem ten artykuł i nie ze wszystkim tam się zgadzam, jednak ogólnie bardzo ciekawe poglądy tam są.


Po drugie cały czas mówisz, że coś jest trudne a nie potrafisz nawet wskazać tych trudnych rzeczy.
Jeżeli serio uważasz, że WP czy iOS jest od Androida łatwiejszy to pokaż mi to na kilku przykładach. Inaczej to będzie/jest tylko puste gadanie, które nic kompletnie nie wnosi do dyskusji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post