Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.01.2013, 20:41   #6115
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie rozumiem co tu zgłaszać do Pla - skoro telefon nawet nie próbuje odpalić profilu.
Jeżeli włącze przesył danych, to MMS pobiera się bez problemów, automatycznie również.
Rób jak chcesz. Na twoim miejscu bym się zgłosił do Play w tej sprawie najpierw.

Cytat:
Przesył danych i MMS to dwa profile - zgoda. Ale to są dwa profile pakietowej transmisji danych. Bez pakietowej transmisji oba nie powinny działać.
MMS działa niezależnie od APN INTERNET.

Cytat:
Skoro API pozwala na sterowanie transmisją danych, to dlaczego programy nie potrafią się samodzielnie łączyć z siecią w celu np. sprawdzenia pogody raz dziennie.
Się machnąłem. Tasker przy tej pozycji wymaga dostępu root, albo ewentualnie pluginu typu SecureSettings żeby manipulować danymi po GSM.

WiFi oczywiście działa normalnie.

Cytat:
Jak ma nawiązać połączenie do serwera, skoro przesył danych (druga ikona od lewej na powiadomieniach ICS) jest wyłączony?
To jest przesył danych (tak działa wysyłanie i odbieranie MMS) jednak to działa niezależnie od profilu INTERNET!

Cytat:
To tylko potwierdza, że nie rozumiesz, w czym leży problem.

Więc powtórze jeszcze raz:

Nie chodzi mi o problem z połączeniem, gdy mam włączony przesył danych. Chodzi o to, że program do MMS nie potrafi sam sobie jego włączyć w momencie nadejścia wiadomości.
Jeżeli by potrafił, to równie dobrze mógłby sam sobie włączyć GPS. A na to Android (z tego co wiem) nie pozwala.
I podejrzewam że Play nie ma nic do tego.
NIe to Ty nie rozumiesz. Aplikacja SMS do odebrania MMSa łączy się przez profil MMS a nie INTERNET!
Dwie różne rzeczy.


Cytat:
Co do intuicyjności to raz jeszcze: nie stawiam tez, nic nie udowadniam, mówie tylko to co słyszę od ludzi. NIC NA TO NIE PORADZĘ. Nie będę kłamać, że Androida chwalą, bo tak nie jest.
A skróty CTRL+C i CTRL+V są całkowicie nielogiczne. Vi jest trudny w obsłudze bo WYMAGA WIEDZY (albo ściągawki skrótów klawiszowych).
Hmmm wcześniej pisałeś zupełnie inaczej:
Cytat:
Napisany przez Sobrus
Fani Androida nie mogą ścierpieć, że dla większości iOS czy WP jest wygodniejsze, a Android bywa niestety trudny w obsłudze.
Po drugie, ja też wiele słyszę od ludzi, ale nie znaczy to że wszystko co mówią jest miarodajne. Nie raz pukam się w głowę...
Skoro ktoś Ci niby mówi, że Android jest trudny to się zapytaj co konkretnie jest trudne.


Co do VI to jest on nieintuicyjny. Dostajesz pusty czarny ekran i nie masz kompletnie pojęcia jak go używać.
Dostając takiego nano masz przynajmniej ściągawkę na dole.

Cytat:
Niestety Android też WYMAGA WIEDZY. Np chociażby z zakresu działania MMS oraz samodzielnego decydowania w zakresie uprawnień aplikacji. Niestety to nie jest dla ludzi tak oczywiste jak ci sie wydaje.
Bez tej wiedzy korzystanie z niego może być bardzo frustrujące. iOS czy WP nie zadają głupich pytań i samo to jest wielkim plusem.
Tylko Android bazuje na wzorcach UI ze zwykłych telefonów, więc osoba która go kupuje nie musi się wszystkiego od nowa uczyć.
Jakiego decydowania o uprawnieniach? Co w tym trudnego? Widzisz do czego aplikacja będzie miała dostęp i klikasz instaluj albo nie.
Zaraz pewnie zarzucisz mi, że nie ma informacji o tym co z tym dostępem robi program.
Otóż w większości przypadków jest TOS/Privacy Policy w którym to powinno być wyjaśnione. Jeżeli nie ma to cóż, decydujesz sam czy zaryzykować.

Jednak czy w przypadku komputeru z Windows masz lepiej? Jak instalujesz grę to pokazuje Ci przed instalacją jakie elementy systemu ona odczyta, do czego będzie miała dostęp? NIE. Akurat Android w tym wypadku ma to rozwiązane lepiej - obecnie brakuje blokowania/wyświetlania okienka o pozwolenie dostępu do funkcji opatrzonych uprawnieniami.

Jakiego działania MMS? MMS działa tak samo jak na ficzerfonach. To że Ty masz błąd nie implikuje to tego, że MMSów używa się trudno.
Wybieram plik z galerii, klikam udostępnij, wybieram aplikację (u mnie GO SMS) i już. Po wpisaniu odbiorcy i wyślij wysyłany jest MMS.
Oczywiście musisz mieć skonfigurowany profil do MMSów. Jednak tak samo musiałeś mieć w zwykłych ficzerfonach!

Cytat:
Z resztą system uprawnień to prawdziwy rodzynek i zasługuje na oddzielne omówienie. Nie wiem co wąchali przy tworzeniu.
Przykład z Google Play, sekcja uprawnienia
https://play.google.com/store/apps/d...oncamera&hl=pl

Cytat:
Testowanie dostępu do magazynu chronionego
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do pamięci USB, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach
W Androidzie 4.2 (albo 4.0?) wprowadzili nieobowiązkowe API do dostępu do karty pamięci. Aplikacja żądająca dostępu do niej będzie wyświetlała okienko czy coś.

Aha i pełna treść uprawnienia brzmi:
Cytat:
testowanie dostępu do magazynu chronionego testowanie dostępu do magazynu chronionego
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do pamięci USB, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach.
Pozwala aplikacji na testowanie uprawnienia do karty SD, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach.
Cytat:
I wszystko jasne . Ktoś wie o co chozi Instalować czy nie?
I czy ta aplikacja wymaga dostępu do sieci w celu pokazania mi reklamy, czy też może zamierza wyniki "testowania uprawnień do pamieci USB" przesłać Al-Kaidzie?
Kto zgadnie? Może zróbmy głosowanie?
Moim zdaniem lista sieci jest tak czy inaczej zbędna w programie do robienia zdjęć. Tylko jak to zablokować? Nie da się. Szkoda. Na nic moja wiedza i przebiegłość.

Z opisu na Google Play wynika że ta aplikacja to na pewno trojan. Robi zdjęcia, wysyła przez sieć. I nie wiem co jeszcze. Więc sobie ją daruję.
Palmary Weather wcale nie jest lepsze. Może wysłać wszystkie zdjęcia z karty SD na odległy serwer. Tego też nie zainstaluje.
NFS Most Wanted z kolei buszuje w kontaktach i nie wiadomo po co ma dostęp do mojego numeru telefonu oraz informacji do kogo dzwoniłem. To też podejrzane.
Wychodzi na to, że w zasadzie wszytkie programy są podejrzeane. Więc najlepiej nic nie instalować.
Z drugiej linijki opisu uprawnienia raczej łatwo dojść do czego ono jest.
Dwa, uprawnienia nie określają co aplikacja z tym dostępem zrobi. Bo niby jak to miało by być zrobione?
Uprawnienia stoją na straży w dostępie do kluczowych funkcji API systemu, nie sprawdzają co dana metoda w aplikacji z nią robi bo niby jak?

Nie twierdzę, że do systemu uprawnień nie powinno się dodać coś ala PDroid lub LBE, jednak sam system informowania uważam za dobre rozwiązanie. W przypadku iOS nie masz, żadnej informacji do jakich kluczowych danych aplikacja ma dostęp. Tak samo nie masz takiej informacji w komputerze z Windows.

Cytat:
Andy, dlaczego uznałeś te aplikacje za bezpieczne (bo wiem że też je masz)? Wróżyłeś z fusów czy zajrzałeś w szklaną kulę? Ja prawdę mówiąc olałem temat.
Privacy Policy nie mówi nic o historii połączeń, więc po co NFS ma tam dostęp?
Instalując aplikację sprawdzam wiele rzeczy. Uprawnienia, popularność, cel: aplikacja telefonu nie może mieć np. dostępu do dzwonienia, wysyłania SMSów.
Analizuję to wszystko i decyduję czy warto zainstalować aplikację mimo np. większych uprawnień. Bywa że zaglądam też do polityki prywatności, która jest umiejscowiona pod opisem aplikacji - http://www.fingersoft.net/privacy.html

No i używam mózgu. Podobna zasada odbywa się na komputerze. Tylko tutaj masz większą informację (i kontrolę po roocie) do czego aplikacja ma dostęp.

Aha, jest odrębny temat o Androidzie gdzie można na niego psioczyć. Nie wiem dlaczego o twoich problemach z MMSami rozmawiamy tutaj.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post