Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.01.2013, 21:48   #6119
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
U Ciebie działają niezależnie. U reszty świata najwyraźniej nie
Gdyby było inaczej nie powstawałyby programy typu SmartAPN.
To taka mała łatka na tą niedoróbę o której się dziś dowiedziałem.
Pozwala włączyć transfer danych jednocześnie puszczając tylko MMSy, poprzez grzebanie w APNach.
Jak pisałem wyżej nie tylko u mnie..

Cytat:
Ufasz tym programom AV? To równie dobrze możesz zaufać Apple. Co za różnica? Nie stać ich na specjalistów? Nie znają swojego systemu? M$ też ma swój program antywirusowy.
Android udostępnia Ci wiele poziomów zabezpieczeń, kończąc na twoim mózgu. Apple udostępnia...cenzurę która jest złudzeniem bezpieczeństwa.

Cytat:
Najwyższej klasy specjalista od zabezpieczeń zdołał uploadować trojana do AppStore.
A trojana do Google Play uploadować może nawet pryszczaty leszcz.
To faktycznie pocieszające ...
Ciekaw jestem ile jeszcze afer w stylu tej z Path wyjdzie aby w końcu runął mit o niby super bezpieczeństwie.

Cytat:
A ile przypadków wykradania danych znasz na Androidzie? Bo ja myślę, że z takimi zabezpieczeniami nie umiałbym ich zliczyć. Może nawet sam mam takie zainstalowane.
Ale oczywiście użytkownicy na wszystko się zgodzili. Co prawda nie wiedzieli za bardzo na co, ale się zgodzili.
No ale przecież ktoś tą aplikację zainstalował nie? Nie widziałem ostatnio szokujących newsów o exploitach 0day na Androida....

Na pewno na systemu linuksowe brakuje programu antywirusowego, który będzie filtrował aktywność poszczególnych procesów i sprawdzał kontekst ich działania.
W razie podejrzenia o szkodzenie blokowanie i czekanie na reakcję użytkownika.

Cytat:
Co do izolacji - Apple ma swoje zasady korzystania z ich urządzeń. Są jakie są i z tym się nie dyskutuje. Nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Jeżeli dla ciebie to coś złego - nie kupuj.
Choć zgadzam się, że programy antywirusowe powinny być.
Jak to się nie dyskutuje? Jak najbardziej mogę o tym mówi i nikt nie ma mi prawa zabronić.

[OT]Choć po ostatnich zmianach w prawie USA -zdejmowanie SIMLOCKA zdelegalizowano prawnie LOOOOOOL kto wie kiedy nie będę mógł publicznie wygłaszać wad...[/OT]

Dalej piszesz, że:
Cytat:
Jeżeli dla ciebie to coś złego - nie kupuj.
Gdybym tak uważał, to mógłbym Cię w taki sam sposób pojechać. Skoro Ci tak bardzo nie odpowiada Android to nie kupuj urządzenia z nim.
Jednak ja tak nie uważam. Każdy ma prawko krytykować to co chce, o ile używa merytorycznych argumentów. Nie ważne czy dany produkt kupił czy nie. Jeżeli ma coś rzeczowego do powiedzenia to powinien mieć możliwość na podzielenie się swoimi przemyśleniami. Inaczej to kolejna cenzura...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post