Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.02.2013, 15:52   #8
JARO1232
Bywalec
 
Avatar użytkownika JARO1232
 
Data rejestracji: 09.11.2007
Posty: 39
JARO1232 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cool

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Temat ok, w poradniku jest instalacja CFW na przykładzie geohotowego. Nic się nie zmieniło.



Na dzień dzisiejszy nie można instalować CFW na OFW powyżej 3.55. Nie mógł być więc w niej OFW 4.11 bo zwyczajnie konsola nie rozpoznała by paczki *.pup z CFW i wydrukowała jakiś błąd (nie pamiętam numeru, ale to teraz nieistotne).

Być może miałeś CFW ze spoofem na 4.11, ale to dalej 3.55.



Skoro działa recovery to znaczy, że masz sprawny coreos i to tylko semi brick.



To co było na HDD nie ma znaczenia. Konsola używa swojego systemu plików, swojego rodzaju tablicy partycji i wszystko to szyfruje żeby spowolnić zapis. ;P

- - -

To co musisz zrobić to najlepiej wgrać OFW 3.55, ale tego nie możesz zrobić bo nie masz napędu BD (jeśli dobrze zrozumiałem). Poszukaj CFW z patchami NoBD (być może CEX CFW 3.55 Rogero v3.7 takie ma, żaden CFW 4.xx nie ma tego spatchowanego, ani nie ma też tasków do MFW dla 4.xx żeby sobie samemu nałożyć). Wchodzisz do recovery i wybierasz opcję System Update.

Ściągnij Custom Firmware Validator i sprawdzaj nim fw, które ściągasz z internetu (sprawdza sumy kontrolne, to jest ważne ponieważ możesz trafić na jakiś OFW który rzekomo jest CFW), możesz nim też wgrać od razu na pendrive fw (sprawdza czy jest to FAT32 na MBR - jedyne obsługiwane przez PS3 i kopiuje z poprawną nazwą do poprawnego folderu).

- - -

Polecam też sobie poczytać:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...AQ/strona5.php
znalazłem jakieś Rogero CEX-3.55 CFW V3.7a bez potrzeby podpinania bd ale coś nie idzie nie wiem czemu , pisze mi tylko "Trwa sprawdzanie czekaj "
co może być nie tak ? plik wrzuciłem na kartę sd hc 8gb do folderów PS3/UPDATE i nic się nie dzieje poza tym napisem.
ciągnę jeszcze Rogero_CFW_V3.1 ( bez bd ) ale czy to coś da ?
a może ja coś źle robię ?

pisze mi żebym zaktualizował do wersji 4,11 lub nowszej , nie wiem czemu.

na Rogero_CFW_V3.1 ( bez bd ) ta sama operetka karze mi czekać i nic nie robi

Ostatnio zmieniany przez JARO1232 : 05.02.2013 o godz. 16:07 Powód: literówka
JARO1232 jest offline   Odpowiedz cytując ten post