Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.02.2013, 21:56   #1
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
POPS - Softwareowy emulator PSX/PSOne dla PS2 od SONY ;)

Zetknął się ktoś z tym emulatorem? (Dokładniej "POPS-00001")

Od kilku dni testuje. Wnioski:

-Średnia kompatybilność - ale w zasadzie glitche i błędy to tylko artefakty graficzne - prędkośc jest oryginalna lub zbliżona do oryginalnej
-"Niestety" uruchamia gry TYLKO z HDD
-1 gra = 1 partycja (chyba, że przed uruchomieniem zmienimy nazwę obrazu gry na "MYDUMP.BIN" (tak musi nazywać się obraz)
-Nie obsługuje gier wielodyskowych
-Nie obsługuje CDDA (wymaga jeszcze potwierdzenia bo nie mam jak sprawdzić)
-Teoretycznie działa tylko na dyskach do 130GB (24bit) ale jeśli partycję z grą i emulatorem na większym dysku utworzymy tak, żeby zmieściła się w pierwszych 130GB to będzie działać ok
-Obsługuje save-y
-Możliwość podpięcia gry/emu do OSD (HDD-OSD) lub BBNavigatora
-Jeśli mamy zainstalowanego BBNavigatora to emulator ma opcję powrotu do niego (coś na wzór IGR - wystarczy wcisnąć START+SELECT+L1, wybrać pierwszą opcję i zatwierdzić kółkiem.
-Obraz gry musi być w formacie BIN (CUE nie jest wymagany)
-Do każdego obrazu gry trzeba dokleić nagłówek POPSa (można go skopiować z dema Bishi Bashi 3, które jest dołączone do emulatora - wartości od 0h do FFFFFh, długość 100000h) - trzeba także bo doklejeniu tego nagłówka podać ilość sektorów w obrazie gry (adres 408h [b]w nagłówku POPSa) Przykład:
Ilość sektorów to 17858 (dec), teraz trzeba przekonwertować to na hex. Czyli mamy 45C2. W adresie 408h podajemy to w odwróconej kolejności 2 razy z przerwą - czyli C2450000C245. Jeśli ilość sektorów w formie hex jest wartością nieparzystą - np 1D84A to w 408h wpisujemy: 4AD8014AD801 (czyi nie uwzględniając przerwy pomiędzy)
-Domyślnie emulator obsługuje gry tylko z regionu NTSC/JAP ale można to obejść:

a) 1 Metoda

W każdej grze trzeba zmienić licencję na licencję z gry japońskiej (wystarczy skopiować i zastąpić używając hex edytora wartości od 0h do 2DE9h - długość 2DF0h)

b) 2 Metoda

W pliku EXECUTE.ELF (plik startowy emulatora) wystarczy podmienić bios na bios europejski lub amerykański - odpowiednio będzie on uruchamiał gry NTSC/UC lub PAL

c) 3 Metoda - najlepsza
W pliku EXECUTE.ELF (plik startowy emulatora) wystarczy podmienić bios na bios wyciągnięty z emulatora PSOne dla PSP - ja osobiście użyłem biosu, który znajduje się w PSP FW 6.60 - od tej pory odpala mi każdą grę - nie ważne czy licencja jest dla PAL czy NTSC/UC lub NTSC-JAP.
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online