Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.02.2013, 12:33   #4
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ffgriever Podgląd Wiadomości
W moich testach wypadło to tak:

Odpaliła się w ogóle co druga gra. Prawie wszystkie, które się odpaliły miały mniejsze lub większe (uniemożliwiające właściwie grę) bugi w grafice (znikające obiekty, wystrzeliwujące w kosmos wierzchołki, itp). Prędkość i dokładność emulacji CPU/SPU/MDEC/SIO wydaje się być naprawdę porządna. Grafika jest emulowana poprzez bezpośrednie tłumaczenie pakietów, bez właściwego "rysowania" na nowo. To ciekawe, ale dość trudne podejście. Stąd pewnie sporo bugów. Gdyby sony go dopracowało, byłby to naprawdę świetny emulator.
Fakt, ja testowałem raptem kilka gier:
-Crash Bandicoot 1, 1 Proto, 2, 3 (wszystkie NTSC/UC) - wszystkie wyglądały ok, bez glitchy graficznych. Prędkość też była ok
-Resident Evil 1 DC (NTSC/UC) - brak zauważalnych glitchy graficznych, prędkość też ale czasami zanikał voice acting.
-Bomberman Fantays Race (PAL) - Brak glitchy, prędkość też ok


Cytat:
Osobiście wrzuciłem sobie do emu spatchowany atad (mam w ps2 dysk 750GB), wyrzuciłem konieczność posiadania dwóch plików oraz dodawania headera do obrazu - tak było znacznie łatwiej testować.
Mógłbyś udostępnić tego patcha? (ew. już spatchowany emu?)

Cytat:
Ciekawostka: odpala mi się w trybie 720x240p (tak, progressive) @60Hz.
Mi zawsze odpala się w 480p (a przynajmniej TV tak twierdzi ).

Cytat:
Napisany przez Berion
to i przy okazji z fw z POPSa z PSP.
Nie chce mi się na nowo tego rozbierać dlatego na PW/GG podeśle Ci EXECUTE.ELF z już podmienionym Biosem na ten z PSP 6.60 FW.

Zapomniałem dodać jeszcze jedną informację - mianowicie gry PAL wymagają screen fixa (czy jakby to nazwać) zanim się doda header popsa gdyż obraz jest mocno przesunięty w dół. Na moje oko to samo emu wymusza to bo nawet po podmianie biosa na pal-owy ten sam efekt występuje (nawet w biosie).
__________________

Ostatnio zmieniany przez szczuru : 08.02.2013 o godz. 12:39
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post