Dyskusja: Ubuntu OS
Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.03.2013, 19:47   #24
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Tytuł tematu mnie rozbawił
Ze dwa miesiące temu klarowałem andiemu, że to nie Linux - to Ubuntu OS, bo na głównej stronie od lat nie używają słowa linux i w ogóle.
Wystarczył prosty zabieg marketingowy i już andy sam napisał poprawnie Wytłumaczenie będzie miał takie, że to nazwa dla systemu mobilnego. Dobry PR.
Ten temat jest o mobilnym systemie Ubuntu Phone OS, to że wyciąłem "Phone" to dlatego, że sam system jest również pod TV.

Cytat:
Ale możliwe, że Ubuntu ma szansę. Idą drogą Apple, tworząc zamknięte standardy.
Co w Ubuntu jest zamknięte?

Mir będzie/jest otwartym serwerem okien.

Cytat:
Pewnie pasożyty, ale na pewno bezczelne chamy.

Teraz próbują wymóc włączenie do gałęzi głównej Mesa czegoś co opracowywali przez pół roku za zamkniętymi drzwiami bez żadnego kontaktu z innymi developerami i nikt tego na oczy nie widział, ani się nie spodziewał.
http://www.phoronix.com/scan.php?pag...tem&px=MTMxODM

To jest chore.

A jak się Mesa nie zgodzi na robienie takiego burdelu to co, zrobią forka Mesy, Gallium i całej reszty ?
Mam nadzieje, że się nie zgodzą, dla samej zasady że tak się nie robi.
Cóż. Znowu za szybko wysuwasz opinie, nie zagłębiając się do końca w temat. Sam poczekam, aż wielu specjalistów się wypowie o tym.

Co do części z włączeniem kodu to nie widzę tam wymuszenia. Po prostu pokazali coś co stworzyli.


Cannonical chciało stworzyć system na wszystkie platformy, który będzie między sobą kompatybilny. Wszystkie klocki z których się składa są otwarte (w przeciwieństwie do Apple).



Wracając do samego systemu na tablety i smartfony, to minie jeszcze przynajmniej rok zanim to będzie używalne na co dzień. Obecnie to zabawka dla developerów niestety.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post