Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.03.2013, 18:52   #3
ravenravenpl
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2013
Posty: 12
ravenravenpl zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK, znalazłem interesujące rzeczy . Dziękuję!

Pierwsze to:
snesorama.us/board/showthread.php?39868-How-to-patch-Pal-to-Ntsc.-vice-versa-and-fix-screen-position

Drugie to Wasz poradnik:
konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXntsc2pal/

(z racji znikomej ilości postów nie mogę zamieścić pełnych linków)

Zastanawiam się tylko, jaka jest rola tychże programów. Patchowanie plikiem .p4u mi niestety nie działa. Choć generowanie przebiega bez problemu, to program podczas właściwego patchowania najpierw dwa razy twierdzi, że podany mu plik .img jest już spatchowany, a na koniec dwa razy jeszcze twierdzi, że próbuję spatchować inny plik, niż ten, względem którego wygenerowano patch.
Ostatni program (nieobecny w Waszym tutorialu) to zapper2k, który jeśli dobrze myślę po prostu wycentrowuje obraz. Jak dla mnie to już duży krok naprzód, można normalnie grać, teraz po prostu są małe czarne paski na górze i na dole (wynika to zapewne z mniejszej liczby poziomych linii w systemie NTSC). Tylko w takim razie po co patchowanie plikiem .p4u?

Innymi słowy, czy da się zmusić konsolę, by generowała obraz PAL z gry NTSC, tj. ten z większą liczbą poziomych linii? Czy właśnie do tego są programy z Waszego tutoriala?
Intuicja mi podpowiada, że to małe szaleństwo żądać od raz zaprogramowanej gry wyświetlania obrazu w innej rozdzielczości, ale może właśnie po to jest to patchowanie. Tylko dlaczego mi to nie działa?
ravenravenpl jest offline   Odpowiedz cytując ten post