Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.03.2013, 22:17   #1
ravenravenpl
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.03.2013
Posty: 12
ravenravenpl zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak obsługiwać PSXLauncher.elf?

Wyczytałem, że PSXLauncher.elf to najbardziej cywilizowany sposób uruchamiania wszelkich kopii gier na PSX-a, a tymbardziej importów i spatchowanych w różny sposób produkcji.

I teraz pojawia się problem, bo chyba nie umiem tego obsłużyć. Dotychczas wyjmowałem oryginalną płytę podczas wyświetlania logo PlayStation i wkładałem kopię. Problematyczne jest to, że trzpień cały czas się kręci. Sensory w mojej slimce mam zablokowane, więc konsola cały czas myśli, że napęd jest zamknięty.

PSXLauncher.elf działa tak, że wczytuje coś tam z oryginału, zatrzymuje płytę i w tym czasie podmieniamy na nieoryginał. W kilku miejscach wyczytałem, że powinienem mieć zablokowane sensory by tego programu używać, a w innych nic takiego nie wyczytałem. I tutaj kończy się moja wiedza.

Zanim zablokowałem sensory zauważyłem, że program na początku oczekuje otwarcia i zamknięcia klapki, by zaczął czytać oryginalną płytę. Przy stale zablokowanych sensorach program po włączeniu nie czyta płyty i mimo oryginału w czytniku naciskanie "X" daje "not a PSX game!". W takim razie mam mieć i jednocześnie nie mieć zablokowanych sensorów? Bo rozumiem, że otwarcie klapki (odblokowanie sensorów) zepsuje cały proces bootowania kopii, ale z drugiej strony muszę tą klapkę otworzyć, by program w ogóle zaczął działać jak należy...

Próbowałem też włączyć program z płytą już w środku, kręcącą się, ale to też był niezły problem. Przy zablokowanych czujnikach płyta w środku przy włączeniu = włączenie gry, a tego nie chcę. Po włożeniu płyty w menu FCMB gra się bootowała . Rozwiązaniem było włączenie uLaunchELF trzymając R1 przy bootowaniu i stamtąd włączenie PSXLauncher.elf. Tym razem naciśnięcie "X" skutkowało odpaleniem płyty. Problem w tym, że kopia choć się kręciła i teoretycznie program skończył swoje działanie, na ekranie był tylko czarny obraz i gra nie ruszała. Rozwiązaniem jest włączenie oryginalnej gry i znowu swap na logu PlayStation, ale to w ogóle wypacza sens tego programu...
ravenravenpl jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online