Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.03.2013, 11:10   #13
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie tak jak Szczuru piszę.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Może być nawet na ukos, chyba że to HDD Majów. ;P
Mam nadzieje że masz rację, dla mnie ustawienie konsoli pionowo jest na plus pod każdym względem. Trochę panikuję bo na konsola.pl (chyba) w FAQ'u przeczytałem że taka pozycja skraca żywotność dysku HDD o 70%.

Co do ESR to właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, usunąłem, nic nie wybuchło, jest OK, dzięki

-----------------------------------------------

Co do samego 'wielkiego planu' i procesu 'zbrojenia' mojej PS2 to wchodzę pomału w ostatnią fazę. Zmówiłem ten dysk (dla bezpieczeństwa kurier):

w.w.w.allegro.pl/dysk-ide-400-gb-samsung-hd400ld-i3074780461.html

Zgrałem wszystkie obrazy płyt z mojej kolekcji (85), czekają na dysku zewnętrznym. Skompletowałem także okładki i theme dla OPL 0.9 - thm_NJoy16_9_Glass - bardzo fajnie to teraz wygląda.


Zanim przyjdzie przesyłka z dyskiem i konwerterem chciałbym zapytać jeszcze o parę rzeczy żeby potem wiedzieć na 100% co robić i nic nie zepsuć.
  1. OPL 0.9 przewiduje:

    * fix for DVD9 games

    czy taki obraz płyty zostanie poprawnie zainstalowany przez WinHIIP V1.7.6 i potem odczytany przez OPL 0.9? Z tego co wiem to problemy dotyczą głównie samego zrzucenia obrazu ponieważ nagrywarki nie odczytują płyt DL i trzeba kombinować przy użyciu DVD Decrypter/ImbBurn. Czy jednak posiadając już poprawnie zrzucony obraz również mogą wystąpić jakieś problemy?
  2. Czy chcąc korzystać z okładek/thm wystarczy dodać na dysku (kiedy ten jeszcze jest podłączony do komputera) folder o nazwie OPL czy też tak jak podane jest w instrukcji należy dodać partycję za pomocą uELF'a?

    w.w.w.opl.sksapps.com/index.php?opl=hdd.html

    Właściwa wydaje się druga opcja jednak szukając informacji spotkałem się również z pierwszą metodą.
  3. Czy jeśli konsole włączam codziennie (przynajmniej na 20 minut) powinienem wyłączać przycisk zasilania z tyłu? Moja Slim przez 8 lat utrzymywana była w trybie 'stand by', nawet w okresach gdzie grałem dosłownie raz na rok. Działa do dziś bez zarzutu (TV również utrzymuje w trybie 'stand by'), zauważyłem jednak że dotykając obszar PS2 pod logiem można odczuć delikatne ciepło, czy to normalne czy też taki stan jest naturalny i nie zaszkodzi konsoli?

I na koniec najważniejsza kwestia:
Jak wygląda sprawa z ustawieniem Master/Slave w HDD? W różnych tutorialach podane są różne informacje.
Żeby rozwiać wątpliwości, w moim przypadku krok po kroku:
  1. Podłączam HDD do komputera przy użyciu IDE--->USB converter'a. Dysk zostanie wykryty jako mass więc nie muszę nic przełączać czy też powinienem przestawić na Slave?
  2. Za pomocą programu WinHIIP V1.7.6 formatuję dysk i zaczynam instalować gry. Czy powinienem coś zmieniać w ustawieniach? Zmienić z 28bit na 48bit (dysk 400 GB)?
  3. Po zakończeniu instalacji defragmentacja. Czy wystarczy ta oferowana przez Windows XP? W przypadku gier na USB było OK. Spotkałem się jednak z opiniami że nawet Power Defragmenter nie jest za dobry, jeśli to prawda to jaki program będzie tu najlepszy?
  4. Po wszystkim bezpieczne usuwanie dysku i montaż w PS2. Czy dysk powinien być ustawiony na Master?

Przepraszam jeśli męczę w banalnych sprawach ale informacje w tutorialach nie są spójne a ja nigdy nie miałem do czynienia z dyskami (jedynie ostatnio zewnętrzny ale to co innego). Nie chciałbym czegoś zepsuć ani powtarzać parę razy procedury dlatego proszę o pomoc.
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post