Dyskusja: Windows 8
Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.03.2013, 08:43   #740
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez dumpmuzgu Podgląd Wiadomości

Wyjaśnię od razu po co mi i też abyś mnie nie ewangelizował
MSE prywatnie używam i bardzo podoba mi się. Głównie przez jedną cechę: bezinwazyjność, tj. przez 1,5 roku użytkowania bodajże tylko 2-3 razy pokazał mi swoją obecność jakimś komunikatem. Nie jest to tylko kwestia wygody, jakiejś tam zachcianki. Uważam, że obecne pakiety antywirusowe, które zamiast dyskretnie działać w tle, próbują być dla mnie co najmniej jak MS Office - mogą spowodować zagrożenie. Generowanie mnóstwa false positive, zbędnych komunikatów o tym i owym - może skutkować, że zniecierpliwiony odrzucę komunikat istotny.

Dalej: spośród dostępnych pakietów antywirusowych na rynku nie jestem w stanie wybrać żadnego - nie potrafię porównać ich jakości (i obawiam się, że nikt nie potrafi). Do firm wybieram komercyjnego Kaspersky, ale w życiu nie upieram się przy tym wyborze. Podejrzewam, że bezpłatne czy płatne produkty Comodo są porównywalne.

Być może będe migrował firmę na Win8 (korpo taxi, stanowiska dyspozytorów + biuro, łącznie około 60 stanowisk) i chciałbym wiedzieć czy na pewno kupować Kasperskiego.
Ewangelizować nikogo nie zamierzam Po prostu napisałem o rozwiązaniu, którego ja używam. Programów antywirusowych są setki, a każdy ma własne preferencje.
Ja się zgadzam w 100% z tym, co napisałeś o irytujących i przeszkadzających programach. Tez tego nie lubię.
Skuteczność rozwiązania WD przetestowałem, skanując moje dysku (po prawie roku użytkowania Windows 8 (wliczam czas wersji Preview) programami Kaspersky, ESET, Avir, Norton i paroma jeszcze innymi.
Jak na razie - żaden nie wykazał niczego, czego nie pokazał WD.
W tej sytuacji zrezygnowałem z instalowania AV firm trzecich.

No, to teraz się zacznie, że jestem płatnym agentem MS
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post