Dyskusja: Windows 8
Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.03.2013, 16:33   #742
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez dumpmuzgu Podgląd Wiadomości
Ale to że u ciebie działa nie jest żadnym argumentem. U mnie również działa (MSE), ale ja nie korzystam z p2p, raz do roku podłączam jakiś nośnik wymienny, korzystam z webmaila i pozostają właściwie przeglądarki.

Nie wiem w ogóle czy MSE/WD skanuje ruch z przeglądarki i co robi.
Nie wiem jaką ochronę zapewnia nośnikom wymiennym.
itd itp

Comodo (którego używałem przez lata) w bezpłatnym pakiecie oferuje ogromne możliwości, od sandboxa do zaawansowanego firewalla, z heurystyką oraz możliwością manualnych ustawień i z czytelnym logowaniem. Wiem co robi ten program. Co robi WD/MSE - nie wiem. I stąd ja używam, ale nikomu go nie polecę do zastosowań w firmie.
Mówiłem tylko o tym, czego używam w domu. Nie wiem czy odważyłbym się komuś rekomendować w firmie poprzestanie ma WD. Myślę, że jednak nie.
Ruch z przeglądarek jest skanowany. Podłączane napędy zewnętrzne są również monitorowane. Trzeba jednak pamiętać, że WD nie jest firewallem. Od tego jest oddzielnie "Zapora Systemu Windows".
Jeżeli ktoś poszukuje zaawansowanych rozwiązań dla firmy, to z czystym sumieniem mogę polecić mało w Polsce popularne rozwiązania firmy Entensys. http://www.entensys.com/
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post