Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.03.2013, 09:36   #15
komohh
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 27.02.2013
Posty: 9
komohh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
To ciekawe, że lata badań nad exploitem, darmowym, który pośrednio umożliwia wszystko to co modchip i więcej niż bootcd nazywasz "zakłopotanym ścierwem".

Twój problem polega na zerowej wiedzy na temat wypalania płyt i samej PS2 - stąd pewnie ta frustracja. Nie wylewaj jej jednak na deweloperów (używając takich określeń na ich programy, obrażasz ich), bez nich mógłbyś dzisiaj co najwyżej grać z oryginalnej płyty... zakładając że jeszcze laser byłby sprawny.

Daleko nie szukając, polecam lekturę (nie sugeruj się zbytnio nazwą tematu):




- - -

Format obrazu płyty nie ma żadnego znaczenia ani dla ESR Disc Patchera (ważne aby to był ISO9660+UDF i aby miał po 2048 bloków).

Obrazów płyt się nie konwertuje ponieważ nie wiadomo co te konwertery robią (mogą różnie działać i nie każdy z używanych przez nich sposobów się nadaje). Od biedy tak jak Ty robiłeś, można montować obrazy płyt w wirtualnych napędach.

Z kolei o płytach, nośnikach i prędkościach jest ocean tematów.

Oryginalne gry wszystkie pójdą o ile region gry jest zgodny z regionem konsoli. Mechacon dlatego przepuszcza płyty dla ESR ponieważ udaje DVD-Video na które nie ma blokady regionalnej. Nie czytałeś poradnika o ESR i FMCB...

Konsole posiadam nie żeby odkrywać jej tajniki. Ludzie codziennie użytkują coś czego nie są pewni składu bo chodzi o efekt tak jak dla mnie w tym przypadku. Lepiej żebyś napisał, że bez tej wiedzy nie poradzę sobię z ogarnięciem tematu. Chętniej przeczytałbym ten artykuł w takiej sytuacji. Teraz nie wiem czy mi się chcę tam zaglądać bo znajomość najmniejszych scaleń nie jest odpowiedzią na pytanie w temacie. Z resztą nie wiem co tam jest. Nie będę oceniał pochopnie i chwała temu który siedział kilka lat nad tym exploitem. "Zakłopotane ścierwo" może zbyt śmiałe określenie ale nie w wyniku frustracji, poza tym żeby było inaczej to google by nie pękało w szwach od forum na ten temat, a niektóre forum od tematów tak jak napisałeś dla samych płyt-"OCEAN". Nie jestem tak jakby Fanem SONY PS2 jestem tylko użytkownikiem, nie jestem od zadziwiania się fenomenem kilkuletnich prac, chce z nich korzystać, ulepszenie jakim jest boot/cheep czy co tam moim zdaniem powinno ulepszać a nie sprowadzać do śledzenia badań i znania historii i działania konsoli czy też samego cheepa/boota-nieważne. Nie chce lektur, wpadłem po sposób- nie czytasz wstępów książek kucharski to jak powstały, historii nakładu, jakości papieru czy w samym końcu historii gotowania, pierwszych kuchni, pieców i sposobów produkcji składników czy jej hodowli. Dla mnei to nie jest prosty sposób po to wylądowałem tu gdzie wylądowałem i będę ogarniał dalej chyba, że w wyniku frustracji przeklnę to i pobiegam za piłką nie na konsoli. Tyle z mojej frustracji.
komohh jest offline   Odpowiedz cytując ten post