Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.03.2013, 20:55   #9
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Ja nie twierdzę, że RSS/Atom jest nieprzydatny, zły, źle zaprojektowany czy coś takiego. Nie musisz mnie do niczego przekonywać, pokazywać mi czym to jest i jak można zastosować. Ja to wszystko wiem. Chętnie używałem tej usługi RSS via Jabber, którą mi poleciłeś (nie pamiętam marki) - aż do czasu jej likwidacji.

Ja tylko szukam, być może błądząc - powodu dla którego RSS jednak ma coraz mniej użytkowników i nie jest promowany przez "wydawców". No bo z tym chyba zgodzisz się? Możemy obaj piać z zachwytu nad możliwościami RSS, a rzeczywistość jest inna. Dlaczego?
Tamta usługa to było nic innego jak przekazywanie newsów z kanałów RSS po XMPP. Tak w ogóle to XMPP posiada coś takiego jak RSS/ATOM i zwie się PubSub - http://xmpp.org/extensions/xep-0060.html

Co to znaczy, że wydawcy go nie używają? Wejdź na pierwszą lepszą stronę i zobaczysz, że ma możliwość subskrypcji po RSS/ATOM, ba teraz nawet w ten sposób można subskrybować komentarze. Trudno znaleźć dzisiaj portal, który nie udostępnia kanału RSS/ATOM do newsów, czy artykułów.

To że nie jest tak popularny w środowisku Jasi Kowalskiej z 3 piętra (tak w ogóle to skąd wiadomo, że nie jest?) nie znaczy zupełnie nic. Niestety na świecie edukacja informatyczna strasznie kuleje. Dzisiaj "informatykiem" jest osoba, która potrafi zainstalować Windowsa, a "hakerem" nazywa się człowieka, który potrafi odpalić czyjeś narzędzie i zdosować serwer...

To że Google wyłącza Readera musi coś znaczyć. Może planują przebudowę usługi Google News? Może chcą stworzyć coś bardziej globalnego? Kto ich tam wiem.

Na pewno ja na tym nie stracę, a dodatkowo przeniosę tą usługę do kogoś innego. Ryzyko posiadania wszystkich usług u jednej firmy jest taka, że jak ta firma Cię odetnie to jesteś w czarnej dupie.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post