Dyskusja: PS2Classics
Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.03.2013, 14:30   #7
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nagłówek odszyfrowanej karty:

Kod:
Sony PS2 Memory Card Format 1.2.0.0
Czyli chyba RAW bo format jest dokładnie taki sam jakiego używa np PCSX2 i MyMC otwiera odszyfrowaną kartę bez problemu.

Karty są szyfrowane nie przy pomocy licencji czy ContentID (tak jak obrazy PS2 Classics) a przy pomocy eid_root_key.

Karty są widoczne w XMB jako POJEDYNCZE pliki, bez możliwości wglądu w ich zawartość XMB->Game->Save Data Utility (PS2)

//Edit

Aldo wydał update swojego narzędzia (PS2ClassicsGUI v1.2)

Cytat:
Changes in 1.2:
- Fixed the patch that writes the new image size and image type in the LIMG header.
- Now displays the 16 bytes of the LIMG header when the image is opened.
- Now allows to add the LIMG sector to the end of image.
- Changed the GUI to a "tabbed look".
Czyli w skrócie już nic innego nie potrzebujemy. Wystarczy jakaś gra z serii PS2Classics, rap do niej (jeśli mamy oryginał zakupiony to można swojego rif-a prze konwertować do rap-a) i to narzędzie

http://ps3tools.aldostools.org/ps2classics_GUI.rar

Odpaliłem ELFPacka tak dla funu ;D Usb nie działa w żadnej aplikacji.

Pierwsza prowizoryczna lista kompatybilności:
http://tinyurl.com/PS2toPS3list

//Edit

Kolejna testowana gra Okami [T-PL]

Działa praktycznie idealnie. Jedyny mankament jaki zauważyłem to to, że w cracktro nie można użyć pędzla (od razu "ucieka" poza ekran) - uprzedzając ewentualne pytania - nie mam problemu z analogami. Taka sytuacja w samej grze nie występuje.
__________________

Ostatnio zmieniany przez Berion : 20.03.2013 o godz. 17:39 Powód: //dp
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post