Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.04.2013, 13:56   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Dylemat komunistyczny 2013 - Wii U czy PS3?

Konsola ma być na komunistyczny prezent, więc czekanie na PS4 i XBOX720 odpada. IMO to najgorszy moment na kupowanie konsoli - ale trudno.

Dziecko ma ruszać się bardziej, niż tylko kciukami - więc konsola z kontrolerem ruchu.

Kinect odrzuciłem. Raczej zgodne opinie, że działa gorzej od move a do tego potrzebuje więcej miejsca przed TV, którego brak.

Zostaje Wii U i PS3 z Move.

Na razie prowadzi PS3. Chociaż sam mam zabytkowe Wii i mi pasuje (ale nie jestem zapalonym graczem).
Opinie o Wii U raczej do niego nie zachęcają. Cena też wyższa niż PS3 super slim z move. Przyjmuję, że technologicznie Wii dopiero dogoniło PS3 (chociaż może jest trochę szybsze i obsłuży natywne 1080p - ale to pewnie okaże się dopiero w wymagających grach w nieupscalowanym 1080p).

Za Wii U:
- mam trochę gier i akcesoriów do Wii, które AFAIK działają na Wii U, więc mogę pożyczać na jakieś "game party"
- zaczyna żywot, więc jak nie będzie niewypałem, to będą ciekawe gry
- ciekawy pomysł na kontroler. Gdyby dało się jeszcze z tego korzystać samodzielnie, jak z PSP - byłby duży plus.
- wśród kolegów będzie bardziej efekt WOW, niż PS3 (chyba?).
- jeżeli dobrze doczytałem, to rzeczy z Wii da się odpalać jak na softmodzie Wii

Przeciw Wii U:
- niepewna przyszłość (zwłaszcza w obliczu PS4 i XBox720)
- brak obsługi płyt DVD i BR wideo (przynajmniej oficjalnie)
- słabe baterie w kontrolerze
- słaby dotyk w kontrolerze (jednopunktowy, podobno mało czuły)

Za PS3:
- wiadomo, jakie są gry, możliwości (w tym obsługa move) i akcesoria. Sporo tego.
- obsługa DVD i BR

Przeciw PS3:
- Niepewna przyszłość - będzie PS4 to PS3 pewnie pójdzie w zapomnienie. Zwłaszcza, że PS4 ma nie obsługiwać gier z PS3. Więc pewnie exclusivy będą na PS4, żeby zachęcić do kupna.
- za pół roku, jak wyjdzie PS4 to PS3 będzie passe. Wii U pewnie ciągle będzie mało popularne - ale tym bardziej może być podziwiane.

Czy da się coś więcej wycisnąć super slima, niż daje fabryka (poza dołożeniem dysku oczywiście)? Jest na to CFW czy OtherOS++?

Co wybrać? Jakie jeszcze widzicie walety i zady tych konsoli?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online