Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.04.2013, 00:49   #6
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do wszystkich posiadaczy Canon MV850i ......
Używam jej z Nero, przy przechwycie materiału z VHS miałem ten sam problem.
Nockę to trwało....
Dziwna przypadłość, ale w Win7 leczy się ją jak niżej.

1. Podłączamy VHS-kamera-komputer.
2. Przestawiamy kamerę na DV OUT i puszczamy taśmę VHS - mamy podgląd
3. W Nero (lub innym) widać materiał z VHS ale nie można go przechwycić (albo można złapać tylko 1-2 sek).
4. Wkładamy taśmę DV do kamery. W Nero nad oknem podglądu zmieniamy urządzenie przechwytujące na to drugie - kamerkę internetową (trzeba mieć "coś" drugiego na liście urządzeń, u mnie laptop był z kamerą). Po chwili znów przełączamy na CANON.
5. I oto czary --- przycisk nagrywania (przechwytywania) staje się nagle aktywny. ALE UWAGA - gdy teraz odpalimy przechwyt przechwytywany będzie materiał z taśmy DV choć na podglądzie Nero widać cały czas obraz z VHS puszczonego przez kamerę. NIE odpalamy zatem przechwytu!
6. Wyjmujemy taśmę DV z kamery. W ten dziwny sposób oszukujemy Win7+Nero - przycisk nagrywania pozostaje bowiem aktywny (czerwony) i można rozpocząć przechwyt. Przyciskami na VHS ręcznie ustawiamy moment odtwarzania (podgląd), puszczamy VHS i wciskamy w Nero przycisk przechwytu. I oto rozpoczyna się przechwyt na HDD. Ale uwaga : KAŻDE zatrzymanie przechwytu powoduje, że musimy ponownie oszukać Win7+Nero wkładając taśmę, zmieniając urządzenie i wyjmując taśmę DV.

U mnie skutkuje, sorry jeśli u was nie.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline   Odpowiedz cytując ten post