Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.05.2013, 19:15   #120
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Akurat 12.10 to był poligon doświadczalny...
13.04 działa mi o wiele wydajniej niż poprzednie wersje.

Jedyne z czym mam problem to sterownikami FGLRX od AMD. Powinny działać a Xy się wywalają. Przy samej instalacji mam też problemy Musiałem coś gdzieś równo poprzestawiać i stąd problemy.

Takie coś mam przy próbie wrzucenia pierwszego pakieciku:

Cytat:
andy@nabuchodonozor:~/Pulpit/fglrx$ sudo dpkg -i fglrx_*.deb
Wybieranie wcześniej niewybranego pakietu fglrx.
(Odczytywanie bazy danych ... 350053 pliki i katalogi obecnie zainstalowane.)
Rozpakowywanie pakietu fglrx (z fglrx_12.104-0ubuntu1_amd64.deb) ...
Konfigurowanie pakietu fglrx (2:12.104-0ubuntu1) ...
update-alternatives: użycie /usr/lib/fglrx/ld.so.conf jako dostarczającego /etc/ld.so.conf.d/x86_64-linux-gnu_GL.conf (x86_64-linux-gnu_gl_conf) w tryb auto
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdcccle ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdcccle (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdxdg-su ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdxdg-su (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdupdaterandrconfig ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdupdaterandrconfig (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/share/applications/ubuntu-amdcccle.desktop ponieważ powiązany plik /usr/share/fglrx/amdcccle.desktop (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/share/applications/ubuntu-amdccclesu.desktop ponieważ powiązany plik /usr/share/fglrx/amdccclesu.desktop (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: wymuszenie ponownej instalacji alternatywy /usr/lib/fglrx/ld.so.conf, ponieważ grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf jest nieprawidłowa
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdcccle ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdcccle (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/share/applications/ubuntu-amdcccle.desktop ponieważ powiązany plik /usr/share/fglrx/amdcccle.desktop (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/share/applications/ubuntu-amdccclesu.desktop ponieważ powiązany plik /usr/share/fglrx/amdccclesu.desktop (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdupdaterandrconfig ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdupdaterandrconfig (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: ostrzeżenie: pomijanie tworzenia /usr/bin/amdxdg-su ponieważ powiązany plik /usr/lib/fglrx/bin/amdxdg-su (lub grupa dowiązań x86_64-linux-gnu_gl_conf) nie istnieje
update-alternatives: użycie /usr/lib/fglrx/alt_ld.so.conf jako dostarczającego /etc/ld.so.conf.d/i386-linux-gnu_GL.conf (i386-linux-gnu_gl_conf) w tryb auto
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Loading new fglrx-12.104 DKMS files...
First Installation: checking all kernels...
Building only for 3.8.0-19-generic
Building for architecture x86_64
Building initial module for 3.8.0-19-generic
Done.

fglrx:
Running module version sanity check.
- Original module
- No original module exists within this kernel
- Installation
- Installing to /lib/modules/3.8.0-19-generic/updates/dkms/

depmod....

DKMS: install completed.
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu ureadahead...
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu bamfdaemon...
Rebuilding /usr/share/applications/bamf-2.index...
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu initramfs-tools...
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.8.0-19-generic
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu libc-bin...
ldconfig deferred processing now taking place
To co wyżej dotyczy instalacji pakietu:
fglrx_12.104-0ubuntu1_amd64.deb
Pzy wrzucaniu tych:
fglrx-amdcccle_12.104-0ubuntu1_amd64.deb
fglrx-dev_12.104-0ubuntu1_amd64.deb

nie mam żadnych błędów.
Laptop: Dell Inspiron SE 7520 (Intel HD4000 & ATI Radeon 7730)
Sterowniki: AMD Catalyst 13.4
Ubuntu 13.04
Jakieś sugestie? Na forum Ubuntu.pl mój temat leży od jakiegoś czasu bez odpowiedzi...
Dodam, że pakiety skonfigurowałem pod dystrybucję, nie instalowałem od tak całych sterowników.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post