Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.05.2013, 06:15   #20
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
@andrzejj9 czyli podsumowując (nie chce mi się poszczególnych akapitów cytować bo zaraz się kładę, farciarz ) na iPadzie miałeś od razu wgrany "conten" i stąd wrażenie że na nim wszystko śmiga. Na Neksusie nie miałeś tak na prawdę czego sprawdzić?

Jeżeli tak to hmmm trochę nie równe porównanie.
Nie do końca. Tę część porównania wyraźnie opisałem, że jest to tylko początkowe wrażenie. Natomiast podstawowe różnice (przemawiające za iPadem) to dla mnie: wielkość ekranu, ciężar (a właściwie 'lekkość') i częściowo płynność działania. No i właśnie ogólne wrażenie, które chociaż można zapewne z czasem zmienić to jednak było na początku takie, jak opisałem (a i na Nexusie sporo mimo wszystko można było zrobić - poza przeglądaniem grafiki, filmów czy posłuchaniem muzyki).

Cytat:
CO do rozmiaru, to jeżeli 7" to za mało dla Ciebie, to zerknij na 10" Nexusa lub innego High-End tableta z CZYSTYM Androidem.
Ewentualnie coś z Windows8 (ten pod tablety).
Jeśli będę miał okazję to przyjrzę się im. Jednak w tym samym sklepie były tablety 10'' (chociażby takż iPad, ale też Samsung i inne) i to dla mnie zdecydowanie za dużo. Nawet wczoraj wieczorem jeszcze pisałem, że to już są gabaryty i częściowo ciężar komputera i nie widzę dla tego kompletnie żadnego zastosowania. Dla mnie tablet ma być mobilny i umożliwiać możliwie wygodne przeglądanie treści (bo jednak typowa praca to już nie to). Nexus 7'' okazał się tutaj akceptowalny, ale jednak zdecydowanie mniej wygodny od Mini. Różnica była niewielka na papierze - dla mnie bardzo wyraźna w praktyce.


Cytat:
Alee nie zachwycił pod względem jakości czy wielkości? Bo jeżeli to pierwsze to (śmiech). Każda recenzja (bliższa obiektywizmowi) stwierdza, że ekran w Nexus7 jest klasę wyżej niż w iPadzie Mini.
Jeżeli chodzi o typ ekranu: 4:3 vs 16:9 to w niektórych przypadkach sprawdzi się 4:3 lepiej, a w innych 16:9 (filmy).
Do tego dochodzi odstęp między ekranem a krawędziami, przy przeglądaniu stron możesz mieć problemy na iPadzie.
Recenzje recenzjami, mnie interesuje własne odczucie. Retina też wszędzie jest wychwalana pod niebiosa, a dla mnie to jest w urządzeniach mobilnych pomyłka.

Zresztą.. nie twierdzę, że ekran w Nexusie jest gorszy od iPada, bo pewnie nie jest. Po prostu w bezpośrednim porównaniu nie widziałem wyraźnej różnicy. Może z czasem zwróciłbym na nią uwagę, może nie. W każdym razie nie pokazało mi się to jako decydujący o wyborze element.

Proporcje ekranu natomiast są jednoznaczne - 16:9 na to dla mnie w ogóle wyjątkowo idiotyczne proporcje - zarówno w tabletach, jak i komputerach. 16:10 było jeszcze senwowne, pójście dalej już zupełnie niepotrzebne. W tabletach to również nic nie daje, chyba że ktoś rzeczywiście kupuje go tylko do oglądania filmów. Każde inne zastosowanie ujawnia tylko wady takiego wyboru (ale dobrze, że ten jest, bo w przypadku notebooków już praktycznie nie..).


O cienkiej krawędzi w iPadzie czytałem (właściwie 'oglądałem' w tym filmiku, który dałeś). Zwróciłem na to uwagę, ale nie widziałem w tym problemu. Może kwestia trzymania, ale ja jeszcze miałem trochę zapasu i przypadkowe robienie czegoś na ekranie mi nie groziło. No i samo urządzenie - ze względu na wagę - trzymało się zdecydowanie wygodniej od Nexusa i Samsunga.


Cytat:
Android właśnie taki jest, że sam decydujesz co jak działa. Masz na początku wszystko standardowo, jednak jak Ci nie podpasuje to sobie bardzo wiele zmienisz (szczególnie na czystym robocie).
Z tym się zgodzę i filmiki z ciekawości obejrzę. Ale jak pisałem - tak, jak komputer lubię dostosowywać w pełni do swoich potrzeb, wiele rzeczy zmieniając, wiele dodając. Tak w przypadku tabletu.. po prostu mi się nie chce (przynajmniej teraz jak o tym myślę). Ja nie potrzebuję kolejnego urządzenia, w które będę musiał dużo swojego czasu inwestować. Ten wolę spędzić w inny sposób. Tablet ma mi umożliwić sprawdzenie poczty, notowań, wejście na internet i.. w zasadzie to wszystko. Może z czasem także pokazanie zdjęć, czy obejrzenie (wątpię) jakiegoś filmu. Ale to wszystko - nie chce mi się przy nim siedzieć, nie chce mi się wszystkiego urządzać, a przede wszystkim - nie chce mi się rozwiązywać problemów. To ma po prostu działać i ma to robić dobrze. Tablet, który spełni to oczekiwanie, będzie moim faworytem.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post