Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.05.2013, 22:04   #26
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie do końca. Tę część porównania wyraźnie opisałem, że jest to tylko początkowe wrażenie. Natomiast podstawowe różnice (przemawiające za iPadem) to dla mnie: wielkość ekranu, ciężar (a właściwie 'lekkość') i częściowo płynność działania. No i właśnie ogólne wrażenie, które chociaż można zapewne z czasem zmienić to jednak było na początku takie, jak opisałem (a i na Nexusie sporo mimo wszystko można było zrobić - poza przeglądaniem grafiki, filmów czy posłuchaniem muzyki).
iPad względem Nexusa 7 (porównałem wersje bez 3G) jest zaledwie o 32 gramy lżejszy.
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=5070

Z tą płynnością to jest ciekawy temat. Zobacz sobie animacje na Nexusie i na iPadzie. Na iPadzie one dłużej trwają, np. przesuwanie strony www. W N ona się bardzo szybko przewija (przez co czasami są lekkie haczyki), a na iPM jest o wiele wolniejsza co daje złudzenie, że te animacje są płynniejsze.
Do tego należy dodać, że układ GPU jest o wiele mocniejszy (iOS chyba potrzebuje niezłej mocy GPU aby działać płynnie).

Cytat:
Jeśli będę miał okazję to przyjrzę się im. Jednak w tym samym sklepie były tablety 10'' (chociażby takż iPad, ale też Samsung i inne) i to dla mnie zdecydowanie za dużo. Nawet wczoraj wieczorem jeszcze pisałem, że to już są gabaryty i częściowo ciężar komputera i nie widzę dla tego kompletnie żadnego zastosowania. Dla mnie tablet ma być mobilny i umożliwiać możliwie wygodne przeglądanie treści (bo jednak typowa praca to już nie to). Nexus 7'' okazał się tutaj akceptowalny, ale jednak zdecydowanie mniej wygodny od Mini. Różnica była niewielka na papierze - dla mnie bardzo wyraźna w praktyce.
No to zostaje coś z mniejszych tabletów.
Zauważ tylko, że N o wiele lepiej hmm leży. Matowa tylnia obudowa sprawia, że tablet Ci się nie wysunie z ręki, oraz nie będziesz widział rys. iPad jest z aluminium więc te rysy szybko się pojawią, do tego śliskość aluminium powoduje, że mniej pewnie leży w ręku.
Wiem po swoim Sensation. Gdyby nie te gumy z tyłu, to telefon by pewnie zaliczył kilka crash testów więcej

Odstęp ekranu od krawędzi. Im mniejszy tym ładniej to wygląda, ale tracisz na wartości użytecznej - problemy z trzymaniem i przypadkowymi dotknięciami.


Cytat:
Recenzje recenzjami, mnie interesuje własne odczucie. Retina też wszędzie jest wychwalana pod niebiosa, a dla mnie to jest w urządzeniach mobilnych pomyłka.

Zresztą.. nie twierdzę, że ekran w Nexusie jest gorszy od iPada, bo pewnie nie jest. Po prostu w bezpośrednim porównaniu nie widziałem wyraźnej różnicy. Może z czasem zwróciłbym na nią uwagę, może nie. W każdym razie nie pokazało mi się to jako decydujący o wyborze element.

Proporcje ekranu natomiast są jednoznaczne - 16:9 na to dla mnie w ogóle wyjątkowo idiotyczne proporcje - zarówno w tabletach, jak i komputerach. 16:10 było jeszcze senwowne, pójście dalej już zupełnie niepotrzebne. W tabletach to również nic nie daje, chyba że ktoś rzeczywiście kupuje go tylko do oglądania filmów. Każde inne zastosowanie ujawnia tylko wady takiego wyboru (ale dobrze, że ten jest, bo w przypadku notebooków już praktycznie nie..).


O cienkiej krawędzi w iPadzie czytałem (właściwie 'oglądałem' w tym filmiku, który dałeś). Zwróciłem na to uwagę, ale nie widziałem w tym problemu. Może kwestia trzymania, ale ja jeszcze miałem trochę zapasu i przypadkowe robienie czegoś na ekranie mi nie groziło. No i samo urządzenie - ze względu na wagę - trzymało się zdecydowanie wygodniej od Nexusa i Samsunga.
Różnicę w jakości ekranu zauważysz przy tekście.

Co do formatu to jest to kwestia indywidualna. Mi np. o wiele wygodniej pracuje się na panaramach niż na takich kwadratach.
Mając Nexusa przekręcasz go pionowo i strony WWW się wyświetlają super, w poziomie będziesz miał całą stronę widoczną w dużym powiększeniu - plusy i minusy. Na pewno zdjęcia się lepiej będzie oglądać na iPadzie.

Cytat:
Z tym się zgodzę i filmiki z ciekawości obejrzę. Ale jak pisałem - tak, jak komputer lubię dostosowywać w pełni do swoich potrzeb, wiele rzeczy zmieniając, wiele dodając. Tak w przypadku tabletu.. po prostu mi się nie chce (przynajmniej teraz jak o tym myślę). Ja nie potrzebuję kolejnego urządzenia, w które będę musiał dużo swojego czasu inwestować. Ten wolę spędzić w inny sposób. Tablet ma mi umożliwić sprawdzenie poczty, notowań, wejście na internet i.. w zasadzie to wszystko. Może z czasem także pokazanie zdjęć, czy obejrzenie (wątpię) jakiegoś filmu. Ale to wszystko - nie chce mi się przy nim siedzieć, nie chce mi się wszystkiego urządzać, a przede wszystkim - nie chce mi się rozwiązywać problemów. To ma po prostu działać i ma to robić dobrze. Tablet, który spełni to oczekiwanie, będzie moim faworytem.
Pisząc to nie miałem na myśli - siadasz 3h i zmieniasz każdą opcje w tablecie. NIE.
Po prostu iOS jest strasznie wykastrowany i na każdym kroku ograniczony.
Np. klikasz linka? Otworzy się ZAWSZE w domyślnej aplikacji, którą jest safari - nie zmienisz tego, nawet jak masz inną przeglądarkę. Tak samo z klientem poczty.
Przeglądanie dowolnego filmu, z dowolnego źródła...
To takie szczegóły, ale strasznie potrafią irytować. Brak systemu plików nie pozwoli Ci zapisać w pamięci urządzenia archiwum RAR i rozpakować go.


iPad to dobry tablet, jednak należy go dobrze poznać. Na początku jest super, ale im bardziej w las tym....


To tak jak z Windows 8:
Cytat:
Windows 8 jest wśród systemów operacyjnych jak gorąca transseksualistka. Wygląda super, ale... ch*****j.


@sobrus a ja odnoszę wrażenie, że na Apple nie można złego słowa powiedzieć. Czy używam bzdurnych argumentów go krytykując? Nie. Czy mam coś z tego, że kupi N zamiast iPM? Nie. Czy będę płakał? NIE
Serio wisi mi to kto sobie jakie urządzenie kupi. Jednak forum jest po to aby wymienić opinie.
Każdy prezentuje swój punkt widzenia, podaje argumenty i osoba której zależy DECYDUJE. O to chodzi.

I na koniec. iPad Mini w obecnej formie to porażka. Coś czuję, że tak jak iPad 1 może zostać szybciutko skreślony u Apple pod względem znaczących funkcji w iOS.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post