Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.05.2013, 21:08   #36
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Najlepiej wziąść je na raz oba i sprawdzić, ianczej to nie jest miarodajne
No nie chciałem im kabelka urywać, żeby się zbliżyć jednym z drugim


Cytat:
Wiesz aluminium może ładnie wyglądać,.. ale w praktyce można na nie klnąć. W tablecie dodatkowo przy dłuższym "katowaniu" będzie cieplejsze, niż tworzywa sztuczne u konkurencji.
To też jest dobry argument. Nie mam doświadczenia w użytkowaniu tabletów i nie wiem, jak zachowują się w praktyce. Natomiast grzanie się sprzętu elektronicznego rzeczywiście mnie drażni. Pisałem zresztą o tym przy poprzednim notebooku (XPS 1645), którego w końcu - w dużej mierze z tego względu - się pozbyłem. Nie wiem o jakim stopniu grzania mówimy i przy jakim zastosowaniu (jeśli np. tylko gry, to jest to do przełknięcia), ale nie chciałbym, żeby podczas np. normalnego przeglądania internetu urządzenie było zauważalnie ciepłe (czy tym bardziej gorące).


Cytat:
Najlepiej położyć obok siebie. Akurat w przypadku tych dwóch modeli różnica jest zauważalna. Ludzkie oko z odległości ok 30cm nie widzi pojdedyńczych pikseli powyżej 200. U siebie mam 250 w Sensacji i jakość jest super.
Tego nie neguję i sam nierzadko jestem skłonny dopłacić więcej za wyższą jakość. Pytanie jednak czy to super jest tego tutaj warte. W przypadku retiny moim zdaniem nie.


Cytat:
Zobacz w poziomym Strony www są super eksponowane.
Bawiłem się. Różnica na korzyść iPada dalej była dla mnie zauważalna.


Cytat:
To sobie wyobraź jak będziesz chciał zgrać zdjęcia z jednego urządzenia na drugie. Sytuacja w której nie masz dostępu do neta, lub net jest tak wolny, że przesyłanie danych przez niego mija się z celem
No właśnie niestety nie potrafię sobie wyobrazić. W moim rozumieniu jak chcę coś takiego zrobić, to podłączam pendrive'a, ew. kartę pamięci lub kabelek i zgrywam. Jeśli tak się nie da, to.. pytanie jak się da. Tu faktycznie mógłbym się trochę przejechać..


Cytat:
Jak chcesz. Gdybym miał się TERAZ decydować na iPada Mini, to bym poczekał. Nawet jeżeli chcesz kupić obecną generację, to cena może spaść po wypuszczeniu drugiej generacji
Na razie mi się nie spieszy.. Teraz to jedynie by się przydało (a nawet jeszcze nie). Do momentu, w którym naprawdę byłoby mi potrzebne jeszcze przynajmniej kilka tygodni. Wtedy zobaczę, czy faktycznie zdecyduję się na kupno droższego modelu. A jeśli to jakiego.


Cytat:
Dzisiaj trafiłem na informację, że ASUS wypuścił Fonepad'a. (...)

Planuję zakup tabletu jako prezent na komunię i się zastanawiam czy nie kupić Fonepada?
Nie, bo... kupowanie tabletu na komunię to... ;>
(ale to inny temat)


A serio (chociaż to wyżej jest..) i odnośnie tych filmików. Obejrzałem drugi i.. czas około 4:40 i 5:20 to dla mnie główny dowód na to, czemu iPad w moim przypadku to byłby dobry wybór. Nawet na tym filmiku ja od razu patrząc na tym razem Asusa czuję pewien dyskomfort w przeglądaniu internetu - to już wydaje mi się za małe i zdecydowanie mniej wyraźnie niż obok na Mini. Tak samo zresztą potem jakieś obrazki czy programy.

To wszystko napisane wyżej to prawda i zgadzam się - o czym zresztą nie raz dyskutowaliśmy - że pewna idea działania produktów Apple ma sporo wad - być może dla mnie szczególnie istotnych (bo ja lubię mieć wszystko zrobione po swojemu). Ale przy bezpośrednim porównaniu czytelności i komfortu użytkowania w ogóle nie widzę tutaj porównania Apple - Nexus, Fonepad, Galaxy czy prawdopodobnie żaden tablet 7''. To po prostu dla mnie wyraźna różnica w komforcie - na gorsze. I dla tego jednego powodu chyba jestem skłonny wybaczyć wiele innych potencjalnych wad.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post