Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.05.2013, 14:14   #1
Pele144
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pele144
 
Data rejestracji: 12.06.2007
Lokalizacja: Poznań
Posty: 106
Pele144 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Problem z Seagate ST9500420AS w lapku

Mam problem z lapkiem, a konkretniej wydaje mi się, że wina leży stronie dysku. Jest to Seagate ST9500420AS i pracuje w Asusie X53SC. Został on przełożony z laptopa którego miałem wcześniej, bo w Asusie był mniejszej pojemności. A przesiadłem się ponieważ tamtem laptop miał bardzo poważne problemy z chłodzeniem i tak się zastanawiam czy nie odbiło się to na tym dysku. A sam też dysk też ma ładny przebieg. Zrobiłem test HD Tune:



(mam nadzieję, że dobra zakładka)

Już pod koniec przygody z poprzednim komputerem dało się bez problemu usłyszeć jak pracuje dysk (stukanie). Oczywiście po przełożeniu dysku został zrobiony format dysku systemowego, zainstalowany oryginalny Win 7 i sterowniki. Asus jest praktycznie nowy także myślę, że to nie po jego stronie leży problem.
A problem polega na tym, że dalej słychać jak dysk stuka. Łapie bluescreeny, zawiesza się (średnia raz na dzień), np.: przy zdejmowaniu z podstawki chłodzącej na biurko bez powodu złapał zwieche, no i dzisiaj padł dźwięk w lapku, słychać tylko "pierdzenie". Nie da się niczego posłuchać. Póki co żadnych problemów z danymi na dysku na szczęscie nie ma.
Proszę o pomoc.
__________________
# PlayStation 4 LE U4 CUH-1216B 1TB / # PlayStation 2 v4 SCPH-30003 / # Nokia Lumia 735 WP 8.1 + AData 32 GB
Pele144 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online