Dyskusja: Google Glass
Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.05.2013, 11:39   #14
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
andy, andy - prezentujesz kolejne IDEALNE przypadki,
fakt, że fajne, ale to jest główne założenie tego video
Realia pozostawmy realiom.
Oczywiście, że każdą technologią można wykorzystać w różny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wklejał wersje pesymistyczne np.

Moim zdaniem dążymy do tego aby świat wirtualny był połączony ze światem rzeczywistym, przeplatał się itp.

Okulary od Google mogą nas do tego zbliżyć.


Cytat:
W jakimś programie słyszałem, że ponoć jak raz uruchomią monitoring danego numeru,
to jest on już włączony na zawsze (tak ponoć miała Diana)
Nie tyle na zawsze co po prostu monitoruje do momentu stwierdzenia czy jest zagrożeniem. Tak na prawdę to nigdy się nie dowiemy jak to działa serio

Cytat:
Dochodzimy praktycznie do scenariusza filmów SF,
kiedy to jednostki śledcze mogą podpiąć się gdziekolwiek, kiedykolwiek, do kogokolwiek, wiedząc gdzie jesteś.
Możesz być mimowolnym zombie świadkiem wywiadu, bo akurat jesteś w tym miejscu o złej porze i nic o tym nie wiesz

Reklamy RFI na ulicach coraz bliżej, zaraz te nieruchome lale na billboardach zaczną się do mnie uśmiechać i podrywać reklamami.
Podchodzisz do tego od strony negatywnej - ok, twoja wola. Pamiętaj tylko, że każdą technologię można wykorzystać do tych złych/negatywnych celów.

Obecnie służby nas śledzą przez zwykłe komórki, kamery miejskie itd. Wiedzą jaki tryb życia prowadzisz, jakie jedzenie kupujesz (karty płatnicze), ile zarabiasz (wypłaty na konto).
Jesteśmy inwigilowani na całej linii...

Sam jestem za trzymaniem prywatności kiedy tego chcę, często używam narzędzi które dla niektórych są dziwne do osiągnięcia celu. Jednak staram się też nie popadać w totalną przesadę. Zawszę jestem pomiędzy.

Cytat:
Napisany przez nimal
tylko klasycznie aku za male - ponoc przy nagrywaniu video padaja po 30 minutach
Czytałem, że to kwestia kilku godziny a nie 30 minut. Tak czy siak to jest na pewno problemem. Ogniwa obecnie nie są dostosowane do elektroniki. Choćby nie wiem jak bardzo optymalizować pewne rozwiązania (wrzucę kilka ciekawych filmików z Google I/O o tym) to i tak będzie to tylko jedną stroną. Producenci ogniw powinni nam móc zaproponować baterie 10-20 razy pojemniejszye o rozmiarach jak obecnie stosowane.

Jednak patrząc na kwestię baterii z drugiej strony. Obecnie wybuch baterii może zabić. Trzymasz telefon przy uchu i rozmawiasz...nagle bum.

Teraz wyobraźcie sobie baterię w telefonie, która ma od 10 do 20 razy więcej energii...
Wybuch takiej baterii np. w centrum handlowym, autobusie czy samolocie może zrobić dużo złego.


Tak czy siak obecnie rozwój ogniw nie idzie w parze z rozwojem elektroniki.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post