Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.05.2013, 22:45   #7
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Mała prośba do osób z CFW. Potrzebuję waszych:
- EID0 (EID Root Key), który można sczytać RK EID0 Dumper (tylko na 3.55 niestety)
- pierwsze 2MB z dysku twardego, czyli należałoby sczytać posektorowo pierwsze 2MB

Z tych danych można wyjąc IDPS, od razu uprzedzam, więc jest to kwestia zaufania do mnie. Po co mi te EID0/hddimg? Ponieważ jestem pewien, że programy których użyłem generują poprawne klucze i poprawnie odszyfrowują HDD. Ale... z jakiś mistycznych powodów nie mój. Potrzebuję więc danych porównawczych do analizy.

Zależy mi wyłącznie na odszyfrowanych tych 2MB, więc jak ktoś się boi że mu zaiwanię IDPS... to może sam zrobić to tak:
1. Zainstalować cygwin z gcc, make, openssl i zależnościami które wymaga (cygwin zapyta o nie przy instalacji)
2. Skompilować ps3linux-xts_aes
3. Zapisać sobie ata key seedy, zarówno data jak i tweak. Binarnie, pod nazwami ata_data_seed i ata_tweak_seed.
4. Skopiować ze pierwsze 2MB PS3HDD. Można podłączyć dysk do PC, i w HxD w narzędziach jest podgląd sektorów wybranego urządzenia. Wystarczy objechać 2MB i skopiować do nowego pliku. Nazwać plik sectors.
5. Odpalić ten skrypt (uwaga: entery uniksowe):
Kod:
#!/bin/sh
dd if=sectors of=sectors_sw conv=swab
openssl aes-256-cbc -e -in ata_data_seed -out ata_data_key -K <pierwsze 32b z EID0> -iv <ostatnie 16b z EID0> -nopad -nosalt
openssl aes-256-cbc -e -in ata_tweak_seed -out ata_tweak_key -K <pierwsze 32b z EID0> -iv <ostatnie 16b z EID0> -nopad -nosalt
cat sectors_sw | ./xts_aes.exe -d -k <wygenerowany ata data key> -t <wygenerowany ata tweak key> > sectors_decrypted
Jak mi powiesz jak to mam wykonac to mam 2 konsole ps3 CECHC na 3.55 nie mialy downgrade chetnie pomoge
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post