Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.07.2013, 16:46   #6498
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sobrus
To że AIRy składają się w 70% z baterii i mają słabsze podzespoły to według mnie żadna wada. To nie są komputery do gier, ani stacje robocze, jeżeli OSX z programami działa na nich przyzwoicie to nie widze problemu, a ponad 12 godzin pracy na baterii to dla wielu osób bardzo ważna rzecz, to 50% więcej niż dell. Te słabsze procesory są obecnie całkiem przyzwoite . Mój brat ma bodająze i5-3337U i śmiga.

Oczywiście serwisowanie tego sprzętu to pewnie ból, ale skoro polityka Apple jest taka, że user sam tego nie serwisuje, to też problemu nie widzę.
Dla usera, który komputera serwisować sam i tak nie potrafi/nie chce/nie ma czasu to naprawdę żadna różnica, czy ekran jest wklejony na poxipol czy nie.

No a pozostali niech kupią della
Tylko ja nigdzie nie napisałem, że to wada Po prostu odniosłem się do postu Nimala. Jego post zrozumiałem na zasadzie: MAGIA!
Niestety z magią nie ma to wiele wspólnego - ot upchanie sporej bakterii i zapakowanie mniej wydajnych podzespołów.
W takim sprzęcie jest to LOGICZNE i naturalne - Ultrabook nie służy do tego co mój i7.
Przewagą Ultrabooków nad tym co mam min. ja jest mniejszy ciężar, oraz dłuższy czas pracy na bakterii.
Wadą o wiele mniejsza wydajność, większe pocenie się, oraz brak możliwości serwisowania - wymiana całego komputera na nowy to nie możliwość serwisowania


Tak czy siak zakup Ultrabooka musi być podyktowany potrzebami - bardzo długi czas pracy na bakterii, oraz mobilność.
Jeżeli potrzebujesz mocnego lapa, który w pewien sposób zrekompensuje stacjonarkę (nie ją zastąpi całkowicie) to Ultrabook na obecną chwilę odpada.


Cytat:
Napisany przez Nimal
wlasnie problem z tym, ze ultrabooki sa tak samo drogie lub jeszcze drozsze od Aira
i nie oferuja czasow pracy powyzej 10 godzin
znalazlem co prawda Lenovo w ktorym mozna wymienic przy zamowieniu baterie na powiekszona, tylko opcji tej nie widze w PL
Jesteś świadomy, że te testy są wykonywane na praktycznie zerowym podświetleniu i bez większego obciążenia ?



Jeszcze co do wymienialnej bakterii. Dopiero kiedy człowiek ją wymieni widzi jaki jest to plus.
W przypadku Sesacji od HTC dokupiłem sobie powiększoną bakterię od Mugena i jestem bardzo zadowolony.
Sama świadomość, że po dwóch latach możesz wymienić samą baterię daje dużo - telefon w końcu jest dalej super.

W przypadku laptopa, którego używam prawie na kablu ważną rzeczą jest wypięcie bakterii od niego - dzięki temu będzie dłużej miała swoją pojemność niż taka w Ultrabooku gdzie ciągle ją ładujesz i rozładowujesz.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post