Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.07.2013, 23:37   #1995
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,349
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Podkręcanie tak naprawdę nigdy nie wiązało się ze szczególnym ryzykiem. Co innego podkręcanie związane z podnoszeniem napięć.
Podkręcałem nawet Voodoo1. I Celerona 300 zrobiłem 450Mhz. Podkręcałem i dalej podkręcam wszystko co mi wpadnie w ręce, mój rekord to podkręcenie GeForce8 w laptopie +100% (z 800 na 1600Mhz).

I nigdy nic się nie stało, bo megaherce nie zabijają, co najwyżej sie zawiesi - trzeba tylko uważać na temperatury. Natomiast podnoszenie napiecia to już większe ryzyko.
Trzeba też uważać na podkręcanie pamięci - bo te nie mają termometru ani nawet radiatorów.

Z podkręcaniem obecnie jest jedna wielka lipa, bo poza K Intel swoje procki blokuje. Dlatego ja kupiłbym albo i5K albo AMD FX 83xx, natomiast zamiast i3 które nie ma K - prawie na pewno byłoby to AMD FX.
Intel blokuje podkręcanie, bo to się stało zbyt popularne - producenci płyt głównych robią programy, które nie dość że podkręcą po jednym kliknięciu, to jeszcze wytrąbią o ile się udało i niemalże powiedzą, do poziomu jakiego innego modelu właśnie się dobiło. Różnice w cenie procków są na tyle spore, że podkręcając słabszy model o byle 0,5 GHz ma się w kieszeni kilkaset zł. Mało tego, obecnie często wolniejsze procki podkręcają się do podobnych wartości co szybsze - na takim to poziomie stoi dziś sortownie układów. Nie można więc nawet powiedzieć, że warto kupić szybszy żeby też podkręcić, bo może się okazać że oba osiągną podobne taktowanie.

A co do bezpieczeństwa przy OC, to jest prawda - mi się też niczego nie udało w ten sposób zepsuć. Nawet kilkuletnie sprzęty które podkręcałem na maksa ot z ciekawości, bo i tak miały iść do recyklingu - i potem na tym maksie (no - prawie - zawsze na koniec ustawiam trochę mniej dla bezpieczeństwa) jeszcze pracowały i pracowały u kogoś...
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post