Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.07.2013, 11:19   #46
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Każdy ma swój rozum i potrafi liczyć. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Wlasnie i to jest sedno sprawy. "Liczyc". Nie chodzi w tym wypadku wylacznie o liczenie - koszt 1kb. A o mozliwosci. Wyobraz sobie - mimo wszystko dam krotki wyklad - ze tak jak zapowiadali "znawcy" upadek plyty CD, dzisiaj mozna powiedzc takze i DVD do konca nie jest pewny a moze i jeszcze sporo trwac.

Sam osobiscie nie dawno kupilem 200 plyt CD, po mimo ze roznica cenowa miedzy plyta CD a DVD jest praktycznie znikoma. Powodow jest wiele. Moj odtwarzacz w samochodzie posiada mapy wylacznie wydane na CD, zmieniarka odtwarza wylacznie CD (oryginalow nie woze w samochodzie), zreszta malo ktory sprzet posiada czytnik DVD a i tak coraz wiecej napedow jest juz z wejsciem na USB,a w domu nie usmiecha mi sie wymiana HiEndowego odtwarzacza CD tylo zeby moc odtwarzac mp3 (bo i po co) do tego mam player sieciowy pioneera N50K do ktorego wogule nie potrzebuje nosnika a jedynie polaczenie w sieci domowej. Wielu klientow ktorym robie prezentacje i mieszcza sie na plytach CD nie mozesz zaoferowac nosnika DVD bo przy 0,20***8364; roznicy na nosniku i wypaleniu 1000 plyt to masz w kieszeni 200***8364; ( prawie 900zł) a to juz nie to samo co decyzja zakupu na potrzeby domowe taki czy taki nosnik.

O plytach DVD napisze Ci w inny sposob, bo przede wszystkim sluza one do nagrywania filmow (danych rowniez, ale to sprawy indywidualne). Sam osobiscie robiac film w HD robie rowniez wydanie na DVD. Dlaczego? Bo niestety dla wielu osob BluRay nie jest alternatywa. W polsce z osob ktore znam (a jest ich sporo) odtwarzacz BluRay posiada jedna rodzina, a nagrywarki BD nie posiada nikt. Ba sprawa o wiele bardziej interesujaca jest za granica. O ile wsrod znajomych mam kilka osob ktore posiadaja odtwarzacz BD (bo przy zakupie nowego odtwarzacza roznica miedzy samym DVD a BD jest nie wielka) to nie posiadaja zadnej plyty ani filmu. Co wiecej, w ciagu ostatnich 3 lat osob zainteresowanych nagraniem wesela czy chrzcin w jakosci HD mialem .... uwaga .... 1 rodzine. Nikt nie chce w HD po mimo ze widza roznice podczas prezentacji.

Piszesz o roznicach w cenach pomiedzy plytami DVD a BD. Na wlasnym podworku, poczytaj na forach co pisza ludzie. Kupuja kamery HD ale pierwsze o co pytaja ... to jak przerobic material z HD na DVD bez utratu jakosci. Wiec dlaczego kupuja kamery HD skoro material nagrywaja nawet na kilku plytach DVD?

Jak widzisz Twoj komentarz ma sie nijak do rzeczywistosci. Owszem dla mnie ma znaczenie czy BD czy DVD, ale nie wkladam wszystkich do jednego worka i nie pisze ze to kupa. Co wiecej dla wielu ludzi mozesz mi wiezyc lub nie posiadajacych tani TV za kilka zlotych nie bedziesz w stanie dostrzec roznicy pomiedzy BD a DVD. I nie jest to tylko gadanie. Ostatnio mialem klienta u ktorego w domu na jakims tanim modelu samsunga TV probowalem ustawic kolory, ktorych nie dalo sie ustawic. Twarze byly pomaranczowe, a kolory ... trudno bylo to nazwac kolorami. I myslisz ze taki czlowiek a jest ich mnostwo bedzie sie przesiadac na BD dla jakosci?

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 28.07.2013 o godz. 11:54
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online