Dyskusja: Parted Magic
Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.09.2013, 13:24   #10
pali8
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.05.2013
Lokalizacja: 8 km od Ediego
Posty: 195
pali8 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
To jak mozna pobierac oplaty za open source tylko dlatego ze sie zlepilo kilka do sztuki i trzeba dostaczyc kod i takie tam , to swiat staje na glowie
Uzasadnij stanowisko. Nie chcę domyślać się dlaczego twoim zdaniem "świat staje na głowie".

BTW

Sformułowanie "pobierać opłaty" jest wysoce nietrafne. To jest wolny rynek, można coś sprzedawać czyli przedstawić ofertę a czy ktoś kupi to inna sprawa.

Nie trzeba niczego "zlepiać", aby móc sprzedawać; można sprzedawać jedną niezmodyfikowaną "sztukę'.

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
a jak w licencji jest zaznaczone ze nie mozy byc oplata pobierana to co wtedy ?
Wtedy nie może być pobierana opłata, zgodnie z licencją (no i musi być licencja poprawnie sformułowana, aby nie nastąpił konflikt z prawem danego obszaru).

Większość znanych licencji open source nie ma takich obostrzeń. Stąd powstały np. licencje Creative Commons, dzięki którym możesz zakazać użytku komercyjnego.

Nic też nie stoi na przeszkodzie napisać swoją licencję.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
@Pali
Proponujesz mi antyki, które są czasochłonne i niewystarczające (nie zrobię tym "wszystkiego czego potrzebuję" ;]). Ja potrzebuję wszechstronnych narzędzi, najlepiej z GUI - bo lubię i robi się różne rzeczy szybciej niż z CLI (skryptów nie piszę, więc łatwiej wyklikać).

To nie majątek, ja zapłacę te 5 dolarów, ale pierwszy i ostatni raz. Nie podoba mi się taka polityka.
Kup Apple.
pali8 jest offline   Odpowiedz cytując ten post