Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.09.2013, 14:52   #128
maras14
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.09.2013
Posty: 17
maras14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
XP działa u mnie i innych uzytkownikow (patrz watek) bez wiekszych problemow. Konfiguracja jest sprawdzona na kilku komputerach i pendrajwach. Mozesz sprobowac wersje 2.1 w ktorej wgrane zostaly nowsze sterowniki firadisk. Wiecej pomyslow nie mam.

Dzięki za info, gdyby ktoś inny przeglądał temat, to z Twoją pomocą udało mi się wgrać sprawnego i działającego :
Windows 7
Ubuntu 13.10/12.04LTS w którym działa instalator + live
NortonGhost 15
Hiren's Boot 15.2 ( z tym że wczoraj chcąc wydzielić partycje po odpaleniu gparted staje na ładowaniu "jakiś" plików. Już nie truje Misiek Ci 4 liter i po prostu wrzucę ISO wersji 32 i 64bit wypakuje i wklepie :
Kod:
title Boot gparted (Partition Tools)
find --set-root /gparted/live/initrd.img
kernel /gparted/live/vmlinuz live-media-path=gparted/live boot=live i915.modeset=0 xforcevesa radeon.modeset=0 noswap nomodeset noprompt vga=788 ip=frommedia nosplash
initrd /gparted/live/initrd.img
)

Z windows XP problem nadal - niestety, testowany na laptopie Samsung RC510 i stacjonarce ( i3 2100, asrock h61 icafe, 4gb ram, 500gb WD AAKX )

P.S

Gparted i tak i tak nie działa, w wersji z hirensa staje na search "PMagic_2010_ - coś takiego", a osobno + wpis wyżej na "modules" . A ja Misiek Cie zapytam, czy to nie jest wina kontrolera - oczywiście używam AHCI, a nie IDE i może dlatego XP nie startuje, może dlatego debian nie działa jak i gparted? Na lapku jak i PC mam AHCI - to chyba logiczne, mamy takie czasy, a nie inne.

Ostatnio zmieniany przez maras14 : 28.09.2013 o godz. 15:07
maras14 jest offline   Odpowiedz cytując ten post