Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.10.2013, 22:23   #1
MartiusR
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.10.2013
Posty: 2
MartiusR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dumpowanie BIOS-u z PlayStation 2 - pytania techniczne

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a zatem witam wszystkich użytkowników!

Chciałem prosić o radę w kilku kwestiach dotyczących zrzucania BIOS-u z PS2. Przeczytałem już w sieci kilka artykułów na ten temat, (o ile dobrze się orientuję, na tej stronie też się taki pojawił swego czasu), ale wciąż kilka kwestii jest dla mnie niejasnych:

a)Czy konieczne jest użycie tzw. modchipa? Czytałem również o jakiejś metodzie z wykorzystaniem "adaptera ethernetowego" (nie wiem jak to się nazywa dokładnie po polsku, ale wiem jak wygląda ), w metodzie tej nie było nic wspomniane na temat modchipa.

b)Czy zgranie BIOS-u z PS2 wiąże się z koniecznością grzebania wewnątrz konsoli? W sumie z tego co zrozumiałem, ten modchip wymaga "zamontowania" wewnątrz PS2. Jak wygląda metoda z najmniejszą ilością dodatkowego osprzętu (zakładam, że podstawowy to komputer, rzecz jasna konsola no i pendrive z odpowiednią aplikacją)?

c) Zauważyłem, że czasami są sprzedawane na aukcjach internetowych używane PS2 już z modchipem Czy nabycie takiej konsoli jest ryzykowne (pod względem jej funkcjonalności itd)?

d)Jakie różnice robią poszczególne modele PS2 w tym procederze? Czytałem, że podobno łatwiej idzie to w przypadku wersji slim konsoli, to prawda czy jakiś wymysł? A jeśli prawda, to na czym DOKŁADNIE polegają te różnice?

Z góry wielce dziękuję za udzielenie odpowiedzi (im bardziej wyczerpujących, tym lepiej )
MartiusR jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online