Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.10.2013, 15:08   #4
MartiusR
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 14.10.2013
Posty: 2
MartiusR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez szczuru Podgląd Wiadomości
a)

c) Widzę, że nie do końca rozumiesz po co ludzie montują chipy. Chip ma na celu wyłączyć/oszukać zabezpieczenia konsoli aby można było odpalić na niej (w przypadku PS2) kopie zapasowe gier, oryginalne gry z innego regionu (np gier importowanych z USA) ale także programy "domowej roboty" (tak zwane Homebrew) - i właśnie Bios dump należy do tej ostatniej kategorii.
Tutaj się przyznaję bez bicia, że faktycznie moja wiedza w zakresie modchipów jest znikoma, po prostu przeczytałem o nich przy okazji czytania o dumpowaniu BIOS-u, a tylko to mnie interesuje Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź, o ile dobrze zrozumiałem, to wymagającą najmniejszego nakładu dodatkowego sprzętu* metodą jest użycie Swap Magica? I w jego przypadku mogę spokojnie dokonać procesu na wersji SLIM konsoli? (wspominałeś, że FMCB i FHDB współgrają "ogólnie" z wersjami FAT i w pewnych przypadkach z wersjami SLIM). Bo jak rozumiem, tym "zajechaniem lasera" nie muszę się przejmować w przypadku, kiedy jedyną rzeczą, jaką chcę osiągnąć, jest "zgranie" BIOS-u konsoli? (czyli jednorazowa czynność, której już nie będę powtarzał).

*Nieprzypadkowo tak o tę kwestię dopytuję, bo trochę jednak szkoda wydawać pieniądze na osprzęt do czegoś, co zamierzam dokonać tylko jeden raz.

Ostatnio zmieniany przez MartiusR : 17.10.2013 o godz. 15:12
MartiusR jest offline   Odpowiedz cytując ten post